Zadržali ruského hackera hľadaného USA za útoky na Amazon.com

NETKY.SK • 20 Júl 2012, 07:01 • 2 min
Zadržali ruského hackera hľadaného USA za útoky na Amazon.com

Zadržali ruského hackera hľadaného USA za útoky na Amazon. com - Krimi Dvadsaťpäťročného Rusa podozrivého z útokov na servery amerických internetových obchodov zadržali na Cypre.

slovakia

left justify in out

img

Dvadsaťpäťročného Rusa podozrivého z útokov na servery amerických internetových obchodov zadržali na Cypre. V prípade usvedčenia mu hrozí 12 rokov väzenia, napísali noviny Seattle Times s odvolaním sa na prokurátorku Jenny Durkanovú.
      "Tento človek sa už neskryje v kyberpriestore. Blahoželám medzinárodným bezpečnostným zložkám, ktoré ho vystopovali a zadržali," uviedla dnes prokurátorka americká štátu Seattle.
      Ako uviedla ruská tlačová agentúra RIA Novosti, zadržaného Dmitrija Zubachu obžalovali americké úrady vlani v máji zo "sprisahania, ktorého cieľom bolo poškodenie chráneného počítača bez povoleného prístupu k nemu". Okrem toho ho v samostatnom prípade obvinili z "nelegálneho zhromažďovania údajov o kreditných kartách".
      Podľa amerických úradov uskutočnil Zubacha spolu so svojím komplicom Sergejom Logašovom najmenej dva útoky na servery spoločnosti Amazon.com v júni 2008. Oba útoky pôsobili pád systému a nedostupnosť celého portálu Amazon.com, čím firme vznikli vážne škody.
      Podozriví uskutočnili podobné útoky proti portálom Ebay.com a Priceline.com. Oboch mužov obžalovali z nelegálneho držania údajov o 28.000 ukradnutých platobných kartách.
      Zubacha čaká na rozhodnutie o vydaní na súdne stíhanie do Spojených štátov, Logašov je stále na úteku.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies