Začínal na úplnom dne. Tankó vstupuje do miliónového projektu so srdcervúcou motiváciou

NETKY.SK • 13 Jún 2024, 14:33 • 2 min
Začínal na úplnom dne. Tankó vstupuje do miliónového projektu so srdcervúcou motiváciou

Popýšiť sa môže nejedným významným úspechom zo svetového fóra. Je pätnásťnásobným slovenským majstrom, z európskeho šampionátu odchádzal v Baku, Minsku a Krakove odchádzal s bronzovou medailou. Viliam Tankó patrí vo svojej divízii k najlepším boxerom nielen v rodisku. Do veľkolepého projektu Hell Boxing Kings, v ktorého osudí je až milión dolárov, prichádza s ambíciou vylepšiť úspešnú vizitku a zároveň pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Ako mladému chlapcovi sa mu otočil život hore nohami. Kvôli otcovi prišiel s mamou a súrodencami zo dňa na deň o strechu nad hlavou. Už v mladom veku preto prirástla zodpovednosť na jeho plecia. Vysporiadať sa musel s obdobiami, kedy nemali týždne čo jesť. V dome nevyhovujúcom životným podmienkam bol po boku najbližších často odkázaný na pomoc iných.
 
Rodinná súdržnosť, nezlomnosť a sila nevzdať sa ho kreovali do dobrosrdečného človeka, akým je dnes. Tréningy a školu striedal s brigádami, aby ako najstarší syn pomohol matke, ktorá bola ochotná pre svoje deti obetovať maximum. Napriek neľahkému osudu hľadal útechu v športe. Už ako osemročný si po prvý raz navliekol boxerské rukavice. Netrvalo dlho a talentovaného mladíka k sebe stiahol ikonický Tomi Kid Kovács.
 
Pred účasťou na Európskych hrách v Baku predal svoje auto výrazne pod cenu. Opäť raz všetko pre to, aby pomohol svojej rodine. V hlavnom meste Azerbajdžanu potvrdil obrovský potenciál. Akékoľvek problémy z pozadia na sebe nedal poznať a dokráčal až k zisku bronzu pre Slovensko. Obrovský úspech na totožnom podujatí zopakoval ešte dvakrát, najskôr v Minsku, potom v Krakove. Ziskom cenných kovov dal všetkým jasne najavo, že s ním treba na svetovom fóre vo výraznej miere rátať.

Myslí na pomoc iným
Popri práci študuje sociálne služby a poradenstvo na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Rýchlo napredujúci projekt Hell Boxing Kings berie ako ideálnu šancu uspieť v silnej konkurencii a ukázať, že patrí medzi špičku planéty: „Je to zaujímavá príležitosť nielen na zviditeľnenie samého seba, ale aj spôsob, ako ukázať mladým ľuďom, čo všetko človek dokáže, ak na seba pracuje. Každý, kto vstúpi do ringu, do toho musí dať všetko, pretože ja som takto nastavený,“ upozorňuje konkurenciu 29-ročný rodák z malebnej obce Tomášikovo.

Napriek výraznému napredovaniu nezabúda na svoje začiatky a strasti, ktorými si musel prejsť. Počas ostatných rokov pomáha ľuďom v núdzi, za čo si v roku 2021 vyslúžil ocenenie Roma Spirit v kategórii Osobnosť. Ak sa mu podarí dokráčať na trón a získať štedrú finančnú odmenu, tradične plánuje myslieť na ostatných. „Mám čerstvo narodenú dcérku, takže by som podporil rodinu. Určitú čiastku by som ale venoval na dobročinné účely a marginalizovaným komunitám v spoločnosti,“ neskrýva veľkú dobrosrdečnosť Viliam Tankó.
 
V druhej polovici júna sa v maďarskom meste Miškovec uskutoční druhá fáza silne obsadeného projektu Hell Boxing Kings. Každá váhová kategória spozná osem najlepších bojovníkov, ktorí sa znovu posunú ešte bližšie vysnenému triumfu. Víťaz si zabezpečí finančnú odmenu vo výške 100-tisíc dolárov a podporu silného partnera HELL. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Hell Boxing Kings, Zdroj foto: Instagram/@viliamtanko
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies