Začiatok týždňa bude poriadne teplý, no aj oblačný. Pozrite sa, aké bude počasie

NETKY.SK • 18.09 • Čítanie 2 min

Po víkende tu máme ďalší pracovný a školský týždeň. Čo nás čaká hneď na jeho začiatku? Teplo stále ostáva, zvýši sa však množstvo oblakov.

slovakia

left justify in out

Dnešné ráno je na mnohých miestach už poriadne hmlisté. September už naplno ukazuje svoju tvár a preto si dávajte na cestách pozor, až dokým sa hmly nerozplynú.
Pondelok bude ešte poriadne teplý
Medzi tlakovou výšou, ktorá je nad východnou Európou a nížou rozprestierajúcou sa nad Britskými ostrovmi a Islandom k nám prúdi od juhu veľmi teplý vzduch. Ten dnes vyženie teploty poriadne nahor. 

Najvyššia denná teplota bude dnes dosahovať od +25 °C až do +30 °C. Tridsiatku budú atakovať teploty hlavne na západe Slovenska, smerom na východ bude najvyššia teplota počas dňa klesať "len" na +28 °C na krajnom juhovýchode Slovenska.
Najnižšia maximálne teplota +23 °C čaká sever Slovenska a Horehronie. 
Pribudne oblačnosti
Hlavne na východe a strede Slovenska sa zrána už tvoria početné hmly. Po ich rozplynutí bude zo začiatku len malá oblačnosť, neskôr však už mrakov na oblohe pribudne.
Zrážky ale dnes výrazné nebudú, lokálne môže napršať do 3 mm zrážok pri prehánkach.
Užite si preto ešte ďalší teplý deň. Do konca mesiaca nás už čaká typické jesenné premenlivé počasie. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interný redaktor
Zdroj: imeteo, Foto: pixabay

Jeseň
JESEŇ SKONČÍ O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona