Záchranári pomohli vyčerpanému turistovi, ktorý strávil tri noci na hrebeni N. Tatier

NETKY.SK • 2 Január 2019, 19:51 • 2 min
Záchranári pomohli vyčerpanému turistovi, ktorý strávil tri noci na hrebeni N. Tatier

VYŠNÁ BOCA – Pomoc horských záchranárov potreboval v stredu 36–ročný slovenský turista, ktorý sa po troch nociach strávených na hrebeni Nízkych Tatier a náročnom postupe v ťažkom teréne nedokázal vrátiť na Čertovicu.

slovakia

left justify in out

Príslušníci Horskej záchrannej služby (HZS) na svojej oficiálnej webovej stránke informovali, že muža našli medzi Ramžou a Bacúšskym sedlom.

 

Turista sa ešte 30. decembra minulého roka vybral z Čertovice na Ramžu, kde strávil noc. Na Silvestra mal v úmysle pokračovať na Andrejcovu, kam nedošiel a vrátil sa späť na Ramžu, kde strávil ešte ďalšie dve noci. V stredu sa rozhodol vrátiť späť na Čertovicu.

 

img

 

"Na horách však vládlo mimoriadne nepriaznivé počasie – silný vietor, sneženie, zlá viditeľnosť a množstvo novonapadnutého snehu, v ktorom bol pohyb bez lyží alebo snežníc veľmi namáhavý. Turista po troch nociach strávených na hrebeni a po náročnom postupe bol už natoľko vyčerpaný, že si už netrúfol pokračovať ďalej," uvádza sa na stránke.

 

Po tom, čo horskí záchranári muža našli medzi Ramžou a Bacúšským sedlom, ho zateplili, podali mu teplé nápoje, doplnili energiu a následne spoločne zostúpili Malužinskou dolinou k terénnu automobilu HZS. Keďže si jeho zdravotný stav nevyžadoval ďalšie ošetrenie v zdravotníckom zariadení, cestou späť na základňu ho vysadili v mieste jeho bydliska.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies