Z fondu na odstavenie jadrového reaktora JE V1 sa vyčerpalo 283,91 mil. eur

NETKY.SK • 15 December 2015, 15:58 • 2 min
Z fondu na odstavenie jadrového reaktora JE V1 sa vyčerpalo 283,91 mil. eur

BRATISLAVA - Z Medzinárodného podporného fondu na odstavenie reaktora jadrovej elektrárne (JE) V1 v Jaslovských Bohuniciach (BIDSF - Bohunice International Decommissioning Support Fund) sa doteraz alokovalo 622,40 milióna eur, z celkovej disponibilnej sumy 668,28 milióna eur, pričom sa uzavrelo 23 grantových dohôd.

slovakia

left justify in out

"Čerpanie finančných prostriedkov zo zdrojov fondu BIDSF k 31. októbru 2015 dosiahlo výšku 283,91 milióna eur," uviedla ďalej Správa Ministerstva hospodárstva (MH) SR o činnosti Medzinárodného podporného fondu na odstavenie JE V1 v Jaslovských Bohuniciach, ktorú by v stredu (16. 12.) mala na svojej schôdzi prerokovať a vziať na vedomie vláda SR.

 

Správa rezortu hospodárstva SR poskytuje nielen informáciu o činnosti fondu BIDSF v roku 2015, ale zameriava sa aj na informácie o Programe pomoci pri vyraďovaní JE zariadení, ako aj o aktivitách Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy (SEPS), a. s., Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti (JAVYS), a. s., a Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA).

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies