Z administratívnej budovy v Bratislave zmizlo 32 umeleckých obrazov

NETKY.SK • 19 Apríl 2023, 13:30 • 2 min
Z administratívnej budovy v Bratislave zmizlo 32 umeleckých obrazov

BRATISLAVA - Polícia vyšetruje okolnosti krádeže 32 umeleckých obrazov, ku ktorej došlo koncom minulého týždňa v priestoroch administratívnej budovy na Galvaniho ulici v Bratislave. Celková škoda bola vyčíslená na 256.000 eur.

slovakia

left justify in out

Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. "Doposiaľ neznámy páchateľ vošiel 16. apríla bez použitia násilia do priestorov administratívnej budovy. V jednej z miestností poškodil sadrokartónovú stenu, ktorá oddeľovala miestnosť od vedľa nej situovaného ateliéru, do ktorého následne vošiel," približuje polícia.

 

Okrem viac ako troch desiatok originálnych obrazov rôznych veľkostí odcudzil aj horský bicykel, paddleboard, ohrievač a vlhkomer. Vyšetrovateľ už v danom prípade začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu krádeže. V tejto súvislosti sa polícia obracia s prosbou o pomoc na verejnosť. V prípade akýchkoľvek informácií ju môžu občania kontaktovať na bezplatné číslo polície 158, prípadne formou súkromnej správy na profile polície na sociálnej sieti. 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies