Bitcoin klesol na niekoľkomesačné minimum

NETKY.SK • 6 Január 2022, 19:00 • 2 min
Bitcoin klesol na niekoľkomesačné minimum

NEW YORK – Bitcoin vo štvrtok nakrátko klesol pod hranicu 43 000 USD (37 989,22 eura). Najznámejšia digitálna mena testuje niekoľkomesačné minimá po tom, ako zápisnica z decembrového zasadnutia amerického Federálneho rezervného systému (Fed) odhalila, že sa prikláňa k agresívnejšej politike. To oslabilo chuť investorov po rizikovejších aktívach.

slovakia

left justify in out

Najväčšia svetová kryptomena sa dnes v dopoludňajších hodinách prepadla až na 42 500 USD. Neskôr však časť strát zmazala a o 15:42 h SEČ sa predávala po 43 113 USD, čo predstavuje pokles o 7,23 %. Začiatkom novembra sa cena bitcoinu vyšplhala až na rekordných takmer 69 000 USD, ale potom zamierila nadol a rok 2021 uzavrela hlboko pod hranicou 50 000 USD. Pohyby na trhoch s kryptomenami sú čoraz viac zosúladené s pohybmi na tradičných trhoch, keďže počet inštitúcií obchodujúcich s kryptomenami a inými aktívami rastie.

 

img

 

Analytici tiež sledujú vplyv protivládnych protestov v Kazachstane (ktoré spočiatku vyvolali rastúce ceny pohonných látok) na cenu bitcoinu. Táto stredoázijská krajina bola totiž druhým najväčším svetovým centrom pre ťažbu bitcoinov, uviedlo minulý rok britské Cambridge Center for Alternative Finance. Kazašská vláda však začala koncom minulého roka tvrdo zasahovať proti ťažbe bitcoinov, ktorá je energeticky veľmi náročná. (1 EUR = 1,1319 USD)

 

Moťno vás zaujme: Vláda schválila zmrazenie platov ústavných činiteľovtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies