Z 80 uviaznutých delfínov uhynulo už 56

NETKY.SK • 23 September 2010, 08:08 • 2 min
Z 80 uviaznutých delfínov uhynulo už 56

Z 80 uviaznutých delfínov uhynulo už 56

slovakia

left justify in out

img

Z 80 delfínov dlhoplutvých (Globicephala melas), ktoré v stredu uviazli na päťkilometrovom úseku pláže na severe Nového Zélandu, prežilo prvú noc iba 24. Prácu ochranárov, pracovníkov ministerstva ochrany prírody a miestnych dobrovoľníkov komplikuje silný vietor a vysoké príbojové vlny, ktoré im znemožňujú vrátiť uviaznuté delfíny naspäť do mora.

Na pobreží zálivu Spirits objavili v stredu 74 uviaznutých delfínov, z ktorých 25 uhynulo ešte pred príchodom ochranárov. Ďalších 50 jedincov zaznamenali neďaleko brehu, pričom niektoré z nich neskôr taktiež uviazli na pláži. Tým sa celkový počet uviaznutých delfínov zvýšil na 80. Pätnásť delfínov uhynulo ešte počas stredy a ochranári museli taktiež utratiť niekoľko najslabších a najvystresovanejších jedincov. Pre nepriaznivé podmienky sa úrady rozhodli, že zvyšné jedince v piatok pomocou veľkých sietí naložia na nákladné autá a odvezú ich 50 kilometrov na juh na pláž Rarawa, kde sa ich pokúsia dostať späť do mora.

Zdroj: SITAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies