Plénum nebude rokovať o cenách energií!

NETKY.SK • 30 August 2021, 11:34 • 2 min
Plénum nebude rokovať o cenách energií!

BRATISLAVA - Plénum Národnej rady neschválilo program 37. schôdze, ktorú k téme cien energiií inicioval opozičný Smer-SD.

slovakia

left justify in out

Poslanci teda o cenách energií v pondelok rokovať nebudú. Nasledovať by mala ďalšia mimoriadna schôdza, a to k odvolávaniu ministra vnútra Romana Mikulca.

 

Súvisiaci článok: Minister hospodárstva a SaS nepodporia mimoriadnu schôdzu o cenách energií

 

Skupina poslancov chcela na mimoriadnej schôdzi prerokovať a prijať návrh uznesenia k výraznému rastu cien elektriny, plynu a tepla pre slovenské domácnosti a malé a stredné podniky v roku 2022. Venovať sa chceli aj rizikám pre príjmy štátneho rozpočtu po sprevádzkovaní plynovodu Nord Stream 2.

 

Prečítajte si: Hrozí rapídne zdraženie tepla a elektriny!

 

Plánovali zároveň požiadať exekutívu o predloženie vecného a časového harmonogramu krokov, ktoré musí vláda okamžite podniknúť, aby sa eliminovali ťažké finančné, hospodárske a sociálne dosahy zvyšovania cien energií v roku 2022.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies