WHO schválila vakcínu proti koronavírusu od firmy Sinovac

NETKY.SK • 2 Jún 2021, 06:41 • 2 min
WHO schválila vakcínu proti koronavírusu od firmy Sinovac

PEKING - Svetová zdravotnícka organizácia odsúhlasila núdzové používanie očkovacej látky proti koronavírusu od čínskej firmy Sinovac pre ľudí vo veku nad 18 rokov.

slovakia

left justify in out

Vo vyhlásení zverejnenom v utorok WHO uviedla, že údaje predložené jej odborníkom ukázali, že dve dávky tejto vakcíny zabránili infikovaniu koronavírusom u približne polovice zaočkovaných ľudí.

 

img

Organizácia konštatovala, že do testovania bolo zapojených málo starších ľudí. „Avšak WHO v odporúčaniach nestanovuje horný vekový limit pre túto vakcínu," uviedla organizácia. Dodala pritom, že údaje zhromaždené pri používaní očkovacej látky firmy Sinovac v iných krajinách „naznačujú, že vakcína pravdepodobne chráni aj starších ľudí".

 

Prečítajte si: Európska lieková agentúra posudzuje nový liek proti ochoreniu COVID-19

Očkovacia látka spoločnosti Sinovac je už druhou čínskou vakcínou, ktorú Svetová zdravotnícka organizácia schválila. Minulý mesiac WHO odobrila očkovaciu látku firmy Sinopharm.

 

Mohlo by vás zaujímať: Európska komisia schválila použitie vakcíny Comirnaty u detí od 12 rokovtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies