Vyučovanie v autoškolách už môže pokračovať ale iba v epidemicky lepších okresoch

NETKY.SK • 12 Február 2021, 15:50 • 2 min
Vyučovanie v autoškolách už môže pokračovať ale iba v epidemicky lepších okresoch

BRATISLAVA - V bezpečnejších okresoch sa môže opäť začať praktická výučba v autoškolách, samozrejme za dodržania prísnych hygienických opatrení a s negatívnym testom zúčastnených.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Praktická výučba v autoškolách môže prebiehať vo všetkých stupňoch COVID automatu okrem najhoršieho, takzvaného čierneho. Vyplynulo to z usmernenia pre autoškoly, ktoré dnes vydal minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

 

Podľa neho usmernenie určuje, za akých podmienok môže prebiehať praktická výučba vodičských kurzov podľa COVID automatu. Podmienky hygienickej ochrany pred šírením koronavírusu sú pritom definované na základe stupňa ohrozenia v jednotlivých okresoch.

 

img

 

Podmienky pre praktické vyučovanie v autoškolách


Napríklad pri III. stupni varovania (tmavočervený okres) môžu byť v aute inštruktor a študent, iba ak majú obaja negatívny PCR alebo antigénový test nie starší ako 7 dní a po každom študentovi musí byť vozidlo vydezinfikované.

 

img

 

,,Asi sa všetci zhodneme, že šoférovať sa človek nenaučí bez praktického tréningu. Preto sme s našou rezortnou hygieničkou pripravili podmienky výučby v autoškolách tak, aby kurzy mohli pokračovať a zároveň sme chránili účastníkov výučby. Chcem zdôrazniť, že všetky opatrenia sú odkonzultované a schválené Úradom verejného zdravotníctva a prosím, aby ich všetci striktne dodržiavali, nech sa nemusí celá praktická výučba plošne opäť zastaviť,“ dodal Andrej Doležal.

 

Ministerstvo dopravy pripomína, že zároveň platí, ak účastník vodičského kurzu nestihne zložiť skúšky v zákonnej lehote 12 mesiacov od prihlásenia sa do vodičského kurzu pre opatrenia proti šíreniu koronavírusu, jeho kurz sa predĺži o dobu, ktorá uplynie od začiatku platnosti obmedzujúcich opatrení až po ich ukončenie. Prezenčná a praktická výučba v autoškolách bola pozastavená od 19. decembra 2020. Odvtedy sa účastníci mohli vyučovať iba dištančne.

 

Kde možno nájsť usmernenie ministra dopravy?


Ministerstvo vydalo automaty aj pre ďalšie kurzy a to inštruktorov autoškôl, základnej kvalifikácie a pravidelného výcviku vodičov, skúšky na získanie odbornej spôsobilosti vedúceho dopravy a prevádzkovateľa cestnej dopravy, vodiča profesionála a školenia a skúšky vodičov a bezpečnostných poradcov. Usmernenie ministra dopravy, teda COVID automat školení a skúšok v oblasti cestnej dopravy, je zverejnené aj na webovej stránke rezortu.

 

Súvisiaci článok: Vláda zavádza COVID automat, platiť bude na celom území Slovenska od 8. februáratwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies