Výstava Cosmos Discovery ponúka dobrodružstvo a veľa prekvapení

NETKY.SK • 26 Máj 2023, 16:00 • 2 min
Výstava Cosmos Discovery ponúka dobrodružstvo a veľa prekvapení

BRATISLAVA - Naplánujte si výlet do kozmu. V bratislavskej Inchebe na všetkých čaká fantastická prehliadka udalostí, objavov, príbehov zo sveta vesmíru a kozmonautiky. Neodkladajte svoju návštevu, výstava potrvá už len do 2 júla.

slovakia

left justify in out

Vesmírne dobrodružstvo si vyskúšala aj speváčka Zuzka Smatanová vo svojom novom videoklipe Gravitácia. „Moja pesnička Gravitácia nemá s filmom Gravitácia nič spoločné, ale priala by som si natáčať v priestore, kde simulujú bezváhový stav. My sme využili len interiér rakety a modulov, ktoré reálne vo vesmíre boli. Mala som z toho vážny zážitok," prezradila.

 

Video novej piesne

 

 

Výstava Cosmos Discovery ponúka na ploche 2000 m² bohatú prehliadku vesmírnych udalostí sveta, ale aj samotného Slovenska. 10 galérií, viac ako 200 originálnych artefaktov z vesmírnych misií USA a ZSSR, reálne modely rakiet a raketoplánov, prechádzajúce modely orbitálnych staníc či unikátne dobové dokumenty, to všetko budete môcť vidieť ešte posledné týždne. Zároveň na všetkých malých aj veľkých návštevníkov čaká vynovená zábavná zóna Cosmoscamp, ktorá patrí medzi veľké lákadlo. Vyskúšať si môžete výcvik kozmonautov aj najmodernejšie 3D technológie, či stav beztiaže na gyroskope.

 

img

 

Novinkou sú zábavné aktivity a nezabudli sme ani na tých najmenších, na ktorých čaká kreslenie či nové vesmírne raketové skákanie. K dispozícii je aj Audiosprievodca, ktorého môžete stiahnuť cez QR kód priamo do vášho telefónu a počúvať tak výklad v slovenskom, anglickom, maďarskom a nemeckom jazyku. Aplikácia je prístupná v detskej a dospelej verzii zadarmo priamo cez QR kód alebo na stránke výstavy. Neodkladajte návštevu na poslednú chvíľu, výstava je otvorená už len do 2. júla. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies