Vyšiel druhý diel cyklosprievodcu Najkrajšie cyklokruhy

NETKY.SK • 9 Máj 2018, 14:11 • 2 min
Vyšiel druhý diel cyklosprievodcu Najkrajšie cyklokruhy

BRATISLAVA - Na pulty kníhkupectiev sa dostáva druhý diel cyklosprievodcu Najkrajšie cyklokruhy, v poradí už deviata kniha s cyklistickou tematikou z vydavateľstva Dajama. Obsahuje výber ďalších okruhových trás rozmiestnených rovnomerne na celom území Slovenska.

slovakia

left justify in out

Po minuloročnom prvom diele knihy Najkrajšie cyklookruhy je tu ďalší celoslovenský cyklosprievodca. V knihe je publikovaných ďalších 50 cyklovýletov, ktoré sa dajú absolvovať či už na cestných, trekingových alebo horských bicykloch. Autormi knižnej novinky sú Daniel Kollár, František Turanský a Karol Mizla, ktorí tieto okruhové trasy vybrali tak, aby cyklista počas ich absolvovania videl čo najviac a pohyboval sa v najrôznejších terénoch a prostrediach. Na svoje si príde každý cyklista, pretože v publikácii nájde takmer všetko, čo môže cyklistika ponúknuť – jazdu na hrádzach riek a v lužných lesoch, rovinaté a nížinné cesty, lesné cesty či hrebeňovky.

 

Základné trasy sú náročnejšie, avšak každá z nich má ľahšiu alternatívu. Cyklista si tak môže vybrať podľa kondície a chuti. Dĺžky základných trás sa pohybujú v rozmedzí od 36 až do 119 km a väčšinou patria k náročným a veľmi náročným cyklistickým podujatiam. Naopak, alternatívne trasy sú podstatne kratšie (od 13 do 62 km) a menej náročné. V knihe nechýbajú fotografie, mapové výrezy so zakreslenými trasami, itineráre a profily trás.

 

„Slovensko je ideálnym priestorom na cyklistické výlety, máme už niekoľkotisíc kilometrov značkovaných cykloturistických trás. Chýbajú však najmä tie, ktoré sú určené len pre cyklistov, to znamená, že cyklista neprichádza do kontaktu s inými účastníkmi cestnej premávky. Každý rok však pribúdajú nové a nové a tak dúfame, že aj táto kniha pomôže spropagovať nielen existujúce cyklotrasy, ale prispeje aj k tvorbe nových“, konštatuje František Turanský, trnavský cyklistický aktivista a nadšenec cykloturistiky.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sidorova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies