Vyšetrovateľ vyhodnocuje závery znalca v kauze Tipos

NETKY.SK • 19 November 2021, 09:48 • 2 min
Vyšetrovateľ vyhodnocuje závery znalca v kauze Tipos

BRATISLAVA - V kauze Tipos, kde figurujú obvinení z trestného činu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti, a to exriaditeľ spoločnosti Ján Barczi a bývalý šéf IT Miloš Prelec, vyšetrovateľ vyhodnocuje závery znalca.

slovakia

left justify in out

"Znalecký posudok v uvedenej trestnej veci bol sčasti vypracovaný a vyšetrovateľ momentálne vyhodnocuje závery znalca aj s možnosťou ďalšieho doplnenia znaleckého skúmania," uviedol na otázku TASR hovorca Generálnej prokuratúry SR (GP) Dalibor Skladan.

 

Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Vasiľ Špirko v minulosti pre TASR uviedol, že ide o náročnú dôkaznú situáciu, ktorá je závislá na výsledkoch znaleckého dokazovania, a tie sú vypracovávané postupne, pričom aj nové poznatky je potrebné porovnať s ostatnými zisteniami a dôkazmi.

 

Exriaditeľ Ján Barczi a šéf IT Miloš Prelec boli pôvodne od začiatku decembra 2019 stíhaní väzobne. Od februára roku 2020 sú už však stíhaní na slobode. Rozhodol o tom senát Najvyššieho súdu (NS) SR. Ten sa stotožnil so záverom sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), že dôvody väzby u oboch obvinených pominuli.

 

img

 

NS SR v roku 2019 skonštatoval, že v pozíciách, v ktorých obidvaja pôsobili, mali páchať spoločne trestnú činnosť a bude treba vypočuť viacerých svedkov a stotožniť ich v minimálne 144 prípadoch podozrivých hracích kont.

 

Obaja obvinenia odmietajú. Trestnej činnosti sa mali dopustiť v rokoch 2012 až 2018. V prípade dokázania viny im hrozí trest od 10 do 15 rokov odňatia slobody. Dvojicu príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali 26. novembra 2019.

 

Možno vás zaujme: VIDEO: Mladý Kaliňák išiel osobne do firmy Tipos, aby sa jej šéfa spýtal na podozrenia z vysokej odmeny

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies