Národná diaľničná spoločnosť chce opraviť skoro desať mostov, môže to stáť predbežne 21 miliónov eur

NETKY.SK • 8 Január 2023, 10:00 • 2 min
Národná diaľničná spoločnosť chce opraviť skoro desať mostov, môže to stáť predbežne 21 miliónov eur

BRATISLAVA - Národná diaľničná spoločnosť plánuje v roku 2023 komplexne opraviť takmer desiatku mostov v hodnote zhruba 21 miliónov eur.

slovakia

left justify in out

V úvode roka vyhlási postupne verejné obstarávania na opravu mostov na celom Slovensku. Všetky budú obsahovať viaceré kritériá na hodnotenie ponúk stavbárov. Ako diaľničiari vo štvrtok informovali, okrem ceny diela bude kritériom aj dĺžka lehoty opravy mosta, čím chcú docieliť čo najkratšie obmedzenie dopravy.

„Najrozsiahlejšou opravou prejde most na ceste I/16 vo Zvolene pri Pustom Hrade s dĺžkou 719 metrov. Medzi najvýznamnejšie opravy, ktoré pripravujeme, patrí oprava estakády na Záhorí pri Sekuliach na diaľnici D2,“ priblížila hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková. „Chystáme sa opraviť aj most v mimoúrovňovej križovatke D1 a R1 pri Trnave či most na liptovskej D1 pri Východnej,“ uviedla.

Oprava mostov bude zahŕňať prevažne výmenu mostného zvršku. Počas nej obnovia vozovku, vymenia mostné závery, opravia rímsy, zvodidlá, zábradlia a takisto aj odvodňovací systém. Opravou sa zároveň uskutoční sanácia podhľadov nosnej konštrukcie a spodnej stavby. Pri niektorých z mostov aj vymenia ložiská.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Peter Vince
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies