Vyšetrovanie odhalilo rasovú zaujatosť polície vo Fergusone

NETKY.SK • 4 Marec 2015, 06:48 • 2 min
Vyšetrovanie odhalilo rasovú zaujatosť polície vo Fergusone

WASHINGTON - Vyšetrovanie rezortu spravodlivosti USA odhalilo prejavy rasovej zaujatosti v rámci policajného oddelenia, mestského väzenia a súdu v meste Ferguson v štáte Missouri, kde v auguste 2014 zastrelil belošský policajt mladého Afroameričana. Informovala dnes o tom agentúra AP s odvolaním sa na predstaviteľa blízkeho vyšetrovaniu.

slovakia

left justify in out

Vyšetrovatelia zistili, že policajti vo Fergusone zvykli používať neprimeranú silu proti občanom tmavej farby pleti a príliš často ich pokutovali za menej závažné trestné činy, uviedol zdroj, ktorý chcel ostať v anonymite.

Oficiálne zverejnenie správy sa očakáva už v stredu.

 

Dokument má priniesť priame dôkazy o rasovej zaujatosti zo strany policajtov a zamestnancov súdov vo Fergusone, ako aj informácie o systéme, ktorý údajne preferoval príjmy z vyberania pokút nad záujmami verejnej bezpečnosti.

 

Zastrelenie 18-ročného Afroameričana Michaela Browna vo Fergusone vyvolalo v USA vlnu protestov a násilia. Afroameričania a ďalší občania v komunite Fergusonu žiadali trestné stíhanie belošského policajta Darrena Wilsona za vraždu alebo zabitie. Wilsonovi zástancovia však tvrdili, že konal v sebaobrane.

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies