Vypátrali lupičov - prezývaných Moneymaker - ktorí prepadli 26 bánk

NETKY.SK • 2 September 2011, 13:56 • 2 min
Vypátrali lupičov - prezývaných Moneymaker - ktorí prepadli 26 bánk

Vypátrali lupičov - prezývaných Moneymaker - ktorí prepadli 26 bánk

slovakia

left justify in out

img

Rakúskej polícii sa podarilo vypátrať dvoch mužov, ktorí prepadli 26 bánk, z toho 24 vo Viedni, uviedla dnes tlačová agentúra APA.
      Podozrivé duo z Macedónska, prezývané Moneymaker, prepadlo aj filiálky bánk v Grazi a v obci Wiener Neudorf. Prezývku dostali preto, lebo pri lúpeži vo viedenskej štvrti Favoriten v roku 2006 sa im roztrhla igelitová taška s peniazmi. Museli ich pozbierať rovnako ako pri "pršaní peňazí" v obľúbenej televíznej šou.
      Vulnet H. (34) a Nuri N. (33) ulúpenú korisť výnosne neinvestovali, ale pomíňali v nevestincoch, herniach a na návykové látky, uviedol Robert Klug z krajinského kriminálneho úradu vo Viedni.
      Išlo o najväčšiu bankovú sériovú lúpež v dejinách rakúskej kriminalistiky. Prvý úspech sa vyšetrovateľom podaril v júni 2009, keď zatkli Vulneta H. a viacerých spolupáchateľov bezprostredne po lúpeži vo viedenskom obvode Ottakring.
      S pomocou polície v Macedónsku, Chorvátsku a Slovinsku, ako aj DNA analýz z miest činu a záznamov bezpečnostných kamier, vypátrali rakúski policajti i Nuriho N. Vo februári 2011 ho zadržala nemecká polícia, 17. augusta podozrivého vydali do Rakúska.
Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies