Výbuchy v Bagdade zabili viac ako 100 ľudí

NETKY.SK • 3 November 2010, 8:15 • 2 min
Výbuchy v Bagdade zabili viac ako 100 ľudí

Výbuchy v Bagdade zabili viac ako 100 ľudí

slovakia

left justify in out

Viac ako 100 ľudí prišlo o život a ďalších okolo 200 utrpelo zranenia pri sérii bombových výbuchov, ktoré dnes večer otriasli štvrťami irackej metropoly Bagdad, obývanými zväčša šiitmi.
      Informovala o tom nemecká tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na bezpečnostné zdroje a očitých svedkov.
      K explóziám došlo na najmenej 21 rôznych miestach v obytných štvrtiach Bagdadu.
      Výbuchy spôsobili granáty a bomby nastražené v autách alebo pri ceste. Ku krviprelievaniu došlo len dva dni po tom, čo ozbrojenci zaútočili na kresťanských veriacich v bagdadskom kostole počas bohoslužby. Následná rukojemnícka dráma si vyžiadala 58 mŕtvych.
      "Vybuchli vozidlá naložené výbušninami. Explodovali i štyri bomby umiestnené pri ceste a dva granáty. Stalo sa to všetko v šiitských štvrtiach," uviedol už skôr hovorca bagdadskej polície pre  britskú agentúru Reuters.
      Irak zostáva aj osem mesiacov po nerozhodných voľbách bez funkčnej vlády. Neschopnosť irackých lídrov dohodnúť sa prispieva k etnickému napätiu. Pod nepokojnú situáciu sa podpísal i avizovaný úplný odsun amerických vojakov z krajiny, ktorý by sa mal skončiť budúci rok.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona