Vonnová už reálne naháňa Stenmarka

NETKY.SK • 7 December 2015, 11:00 • 2 min
Vonnová už reálne naháňa Stenmarka

LAKE LOUISE - Niektoré aj kvalitné zjazdárky čakajú na víťazstvo či dve celú sezónu, ba aj kariéru. Američanka Lindsey Vonnová dosiahla tri za tri dni. V kanadskom Lake Louise od piatka do nedele skompletizovala víťazný hetrik v poradí zjazd, zjazd, super G.

slovakia

left justify in out

Boli to v jej podaní šestnáste, sedemnáste a osemnáste víťazné preteky v tomto kanadskom stredisku v štáte Alberta z celkového počtu 41 štartov od roku 2004. Víťazný hetrik predviedla aj v rokoch 2011 a 2012. V alpskom proficirkuse zrejme neexistuje dôkaz o stabilnejšej výkonnosti viažucej sa k istému obľúbenému miestu pretekov. Ak sa piatkové a sobotňajšie víťazstvá Vonnovej tak trochu očakávali, v nedeľňajšom super G nebola vyloženou favoritkou. Časový odstup od celkovo druhej Rakúšanky Tamary Tipplerovej 1,32 s je však najväčší v ženskom Svetovom pohári v disciplíne super G po bezmála 19 rokoch. Znamená to jediné: Vonnová, ktorá pred rokom a pol musela po operácii kolena vynechať aj zimné olympijské hry v Soči, jazdí v topforme.

 

"Veľmi som chcela zvíťaziť. Pred pretekmi sa totiž objavili hlasy, či to vôbec dokážem. Teším sa z úrovne jazdenia, na ktorú som sa posunula, stále však vidím rezervy. Nie som ešte taká dobrá ako v roku 2012, keď som získala štyri glóbusy vrátane veľkého," vravela Vonnová po víťaznom super G pre CNN.

 

Keď v januári tohto roku sympatická Američanka 63. triumfom prekonala rekord Rakúšanky Annemarie Moserovej-Pröllovej v počte víťazných pretekov vo Svetovom pohári, odhadovalo sa, ako ďaleko sa ešte môže dostať. Zrejme sa nečakalo, že po necelých 11 mesiacoch už bude mať na konte 70 víťazných pretekov. Pôvodne nedostižný absolútny rekord fenomenálneho Švéda Ingemara Stenmarka a jeho 86 víťazných pretekov sa zrazu zdá byť reálne dosiahnuteľný. "Nikdy by som si nepomyslela, že v kariére dosiahnem tak veľa víťazstiev. Teším sa z toho, keď vydám zo seba to najlepšie a vráti sa mi to späť," konštatovala spokojná Vonnová.

 

Po októbrovom Söldene pokračujúci ostrý úvod Svetového pohára žien v Severnej Amerike vyšiel perfektne domácim pretekárkam. Najprv Mikaela Shiffrinová deklasovala konkurenciu vo dvoch slalomoch v Aspene a potom Lindsey Vonnová pridala triumfy v troch rýchlostných disciplínach v Lake Louise. Momentálny pohľad na horné priečky priebežného poradia SP je rovnako americký: prvá je Vonnová o 4 body pred Shiffrinovou. "Som už trochu staršia, ale to neznamená, že nechcem naďalej víťaziť. Stále milujem ten pocit z rýchlej jazdy a víťazných pretekov. A budem útočiť v každých pretekoch," pripomenula svoje heslo Vonnová.

Víťazné preteky vo Svetovom pohári - historické poradie (ženy + muži):
1. Ingemar Stenmark (Švéd.) 86
2. Lindsey Vonnová (USA) 70
3. Annemarie Moserová-Pröllová (Rak.) 62
4. Vreni Schneiderová (Švaj.) 55
5. Hermann Maier (Rak.) 54
6. Alberto Tomba (Tal.) 50
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies