VIDEO Dobrovoľník si na veľtrhu nechal implantovať podkožný čip

NETKY.SK • 26 Február 2019, 08:09 • 2 min
VIDEO Dobrovoľník si na veľtrhu nechal implantovať podkožný čip

BARCELONA - Dobrovoľníkovi na veľtrhu v španielskej Barcelone implantovali v pondelok na pódiu podkožný čip, pokým iný muž, ktorý už tento zákrok podstúpil, predviedol, ako pomocou takéhoto čipu a smartfónu realizuje platbu.

slovakia

left justify in out

Edgar Pons uviedol, že sa rozhodol pre zavedenie podkožného čipu RFID (Vysokofrekvenčná identifikácia, z anglického Radio Frequecy IDentification), pretože si ním bude môcť otvoriť dvere na svojom dome. Takýto čip totiž slúži podobne ako čiarové kódy na bezkontaktnú komunikáciu na krátku vzdialenosť.

 

"Je to pre mňa veľmi užitočné, pretože budem mať automatický dom," povedal Pons. Motivoval ho tiež fakt, že čip si bude môcť ľahko vybrať.

 

img

Edgar Pons

 

Keď podstupoval zákrok, Alex Rodríguez Vitello, výskumník z barcelonskej technologickej firmy Alpha, vysvetlil, že čip je veľký ako jedno či dve zrnká piesku a je potiahnutý biokompatibilným materiálom, aby ho telo časom neznehodnotilo.

 

Počas prezentácie na veľtrhu Mobile World Congress, organizovanom španielskou bankou Sabadell, iný muž, ktorý už mal čip implantovaný, uskutočnil platbu tak, že si priložil svoj smartfón na miesto, kde sa nachádzal. "Videli sme, ako by mohla vyzerať budúcnosť platieb," uviedla Anna Puigoriolová, manažérka finančných služieb v banke Sabadell.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies