Vo Viedni stále platí varovanie pred hrozbou útoku

NETKY.SK • 16 Marec 2023, 13:30 • 2 min
Vo Viedni stále platí varovanie pred hrozbou útoku

VIEDEŇ - V rakúskej metropole Viedeň zostáva aj vo štvrtok v platnosti varovanie pred nebezpečenstvom útokov na náboženské objekty, ktoré polícia vydala v stredu dopoludnia. Ako potvrdili zástupcovia polície, stále sú platné aj zavedené preventívne opatrenia, informuje agentúra APA.

slovakia

left justify in out

Hrozba sa týka hlavne náboženských objektov, ktoré majú spojitosť so Sýriou, uviedlo Riaditeľstvo pre štátnu bezpečnosť a spravodajstvo (DSN) s tým, že to má súvis s výročím začiatku občianskej vojny v Sýrii z 15. marca 2011. Súčasné zvýšené riziko útokov nie je podľa DSN špecificky zamerané voči konkrétnym objektom.

 

Riaditeľstvo viedenskej krajinskej polície na Twitteri uviedlo, že k uvoľneniu sprísnených bezpečnostných opatrení dôjde ihneď, ako to bude možné. Hovorca viedenskej arcidiecézy Michael Prüller pre agentúru Kathpress uviedol, že všetky kostoly vo Viedni sú otvorené a takisto sa uskutočnia všetky plánované omše.

 

Minister vnútra Gerhard Karner na novinársku otázku týkajúcu sa bezpečnostnej situácie vo Viedni neodpovedal a odkázal na informácie poskytované tamojšou políciou. DSN v stredu vyhlásila, že dostala informácie o možných islamisticky motivovaných útokoch. V hlavnom meste Rakúska bola následne posilnená ochrana niektorých budov a takisto bolo do služby nasadených viac príslušníkov policajných síl.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies