Vo Vajnoroch bude Svätomartinské požehnanie mladého vína

NETKY.SK • 11 November 2023, 15:30 • 2 min
Vo Vajnoroch bude Svätomartinské požehnanie mladého vína

V bratislavských Vajnoroch požehnajú v nedeľu mladé víno. Podujatie organizuje Vajnorský vinohradnícky spolok v spolupráci s mestskou časťou a farnosťou. Po Svätomartinskom požehnaní vína nebude chýbať ani degustácia.

slovakia

left justify in out

"Vo vinohrade je najkrajšie spojenie človeka s prírodou. Je to komunikácia na všetkých úrovniach od zeme, v ktorej vinič rastie a vinári v nej majú svoje pivnice, až po vzduch a slnko. Najkrajšie je vidieť, ako sa vinohrad vďaka starostlivosti mení a ako sa odmení," konštatuje Eva Vlašičová z vinohradníckeho spolku.

Oslavy sv. Martina sú už od čias Rakúsko-Uhorska spájané s vinárskou tradíciou. Presne 11. novembra sa totiž každoročne, nielen na Slovensku, ale aj v Česku či Rakúsku, otvárajú prvé vína tohtoročnej úrody. Podľa starej tradície víno z úrody daného roka požehnáva cirkevný hodnostár.

Požehnanie vína vo Vajnoroch sa koná po Festivale mladých vín, ktorý sa uskutoční od 10. do 11. novembra na Primaciálnom námestí a nádvorí v jeho okolí. Organizuje ho Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS). Prinesie ponuku mladých vín z tohtoročnej úrody bratislavských vinárov, gastronómie i hudby.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Vinceová
Zdroj: BKIS, Foto:
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies