Chceli nový život, namiesto toho sa utopili pri pobreží Líbye

NETKY.SK • 3 Máj 2021, 08:36 • 2 min
Chceli nový život, namiesto toho sa utopili pri pobreží Líbye

KÁHIRA - Najmenej 11 ľudí sa v nedeľu utopilo v Stredozemnom mori pri pobreží Líbye, keď sa s nimi prevrátil gumový čln.

slovakia

left justify in out

Oribližne 11 migrantov sa v nedeľu utopilo pri pobreží Líbye a líbyjská pobrežná stráž zachránila po nehode ďalších 12 migrantov, ktorí smerovali do Európy. Očakáva sa, že ich vezmú do detenčného centra.

Nedeľňajšia nehoda, ktorá sa stala pri meste Záwíja, je najnovším nešťastím s migrantmi, ktorí chceli ísť do Európy migračnou trasou cez centrálne Stredozemie. Minulý mesiac najmenej 130 ľudí pravdepodobne zahynulo po tom, čo sa pri pobreží Líbye prevrátila ich loď.

 

Mohlo by vás zaujímať: Mattea Salviniho čaká proces pre odmietnutie lode s migrantmi


Líbya, ktorá sa po povstaní v roku 2011, ktoré zvrhlo tamojšieho diktátora Muammara Kaddáfího, dostala do chaosu, sa stala hlavným východiskovým bodom pre migrantov a utečencov z Afriky a Blízkeho východu smerujúcich do Európy. V ostatných týždňoch vzrástol počet prechodov alebo pokusov o prechod z Líbye do Európy. Podľa dát IOM tento rok už zadržali a vrátili do Líbye okolo 7 000 migrantov smerujúcich do Európy.
 

Prečítajte si tiež: Emmanuelovi Macronovi pohrozili bývalí generáli vojenským pučom!twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies