Vláda v stredu vyčlení na povodne 11 miliónov eur

NETKY.SK • 16 August 2010, 11:17 • 2 min
Vláda v stredu vyčlení na povodne 11 miliónov eur

Vláda v stredu vyčlení na povodne 11 miliónov eur

slovakia

left justify in out

Minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS) už v stredu 18. augusta predloží na rokovanie vlády materiál, ktorým kabinet vyčlení sumu 11 miliónov eur pre samosprávy na záchranné a zabezpečovacie práce v súvislosti s aktuálnymi povodňami.
      Zároveň ministri pracujú aj na ďalších neštandardných riešeniach, ako pomôcť a urýchliť financovanie týchto prác. "S týmito riešeniami prídeme do vlády budúcu stredu 25. augusta," avizoval Mikloš na dnešnej tlačovej konferencii. Celý proces podľa neho sleduje a koordinuje aj premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) zo svojej dovolenky.
      Vysoká zrážková činnosť spôsobila v nedeľu (15.8.) povodňovú situáciu predovšetkým na hornej Nitre, kde napriek poklesu hladín na vodných tokoch Handlovka a Nitra a zrušeniu stavu ohrozenia zo strany Povodia hornej Nitry pretrváva tretí stupeň povodňovej aktivity v Prievidzi.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies