Vláda poľskej premiérky Szydlovej prežila hlasovanie o dôvere

NETKY.SK • 7 December 2017, 13:51 • 2 min
Vláda poľskej premiérky Szydlovej prežila hlasovanie o dôvere

VARŠAVA - Poľská premiérka Beata Szydlová a jej konzervatívny kabinet vo štvrtok v parlamente poľahky prežili hlasovanie o návrhu na vyjadrenie nedôvery vláde, iniciované tamojšou opozíciou.

slovakia

left justify in out

Osud samotnej premiérky Szydlovej ostáva naďalej na vážkach v čase, keď tamojšie politické špičky zvažujú reorganizáciu vlády a prípadné nahradenie jej predsedníčky doterajším vicepremiérom a ministrom pre rozvoj a financie Mateuszom Morawieckim.

 

Vláde vyslovilo dôveru 239 poslancov, proti bolo 168 a 17 sa zdržalo hlasovania. Zasadnutie parlamentu s hlasovaním o dôvere vláde zvolala opozičná strana Občianska platforma. Centristická strana obvinila súčasné vedenie z poškodzovania Poľska prostredníctvom nových zákonov, ktoré sú podľa nej nedemokratické a vzďaľujú krajinu od Európskej únie.

 

Výsledok hlasovania sa očakával, keďže vládnuca strana Právo a spravodlivosť (PiS) na čele s Jaroslawom Kaczynským má v parlamente väčšinu.

 

Úradujúca poľská premiérka Beata Szydlová, ktorá reorganizáciu vlády avizovala a tvrdila, že o nej rokuje s lídrom PiS Kaczynským, zverejnila v noci na utorok tvít, ktorý pôsobil ako rozlúčkový. Vo Varšave sa totiž šíria fámy, že ju v úrade nahradí iný politik.

 

Szydlovú s Kaczynským prijal vo štvrtok poľský prezident Andrzej Duda, aby s nimi prebral plánovanú reorganizáciu vlády. Budúcnosť vlády sa bude rozoberať ešte aj na ďalšom rokovaní straníckych lídrov naplánovanom na štvrtok večer.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies