VIDEO Známy kláštorný komplex v Kyjeve horel!

NETKY.SK • 15 Január 2019, 08:42 • 2 min
VIDEO Známy kláštorný komplex v Kyjeve horel!

MOSKVA - Jednu z budov v známom kláštornom komplexe Kyjevsko-pečerská lavra v ukrajinskom hlavnom meste Kyjev v pondelok zachvátil požiar.

slovakia

left justify in out

Ukrajinským hasičom sa podarilo uhasiť požiar, ktorý v jednej z budov kláštorného komplexu Kyjevsko-pečerská lavra v ukrajinskej metropole.

 

Kyjevsko-pečerská lavra je jednou z najvýznamnejších pravoslávnych svätýň na Ukrajine a patrí k architektonickým skvostom Kyjeva. Plamene sa podarilo uhasiť až vo večerných hodinách.

 

img

 

Požiar zachvátil strechu dvojpodlažnej budovy, ktorá bola mimo prevádzky a čakala ju rekonštrukcia. Poškodený objekt sa nachádza v areáli lavry, ale nie je súčasťou samotného kláštora.

 

Záchranárov na požiar upozornil telefonát po 16 h miestneho času. Podľa predbežných zistení vypukol požiar v jednej z miestností na druhom poschodí a následne sa odtiaľ rozšíril na strechu budovy.

 

 

S ohňom bojovalo 44 hasičov a 11 hasiacich vozidiel. Plamene sa im podarilo uhasiť o 20.07 h miestneho času (19.07 SEČ). K zraneniam nedošlo. Príčina vypuknutia požiaru nebola bezprostredne známa, informovala agentúra AP.

Kyjevsko-pečerská lavra, ktorej súčasťou je systém podzemných chodieb podobných katakombám, patrí k najvýraznejším architektonickým skvostom Kyjeva. Od roku 1990 je zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies