VIDEO Trailer: Má na svedomí desiatky tisíc obetí ročne. Slováci o nej natočili film FENTASY

NETKY.SK • 11 Marec 2024, 09:40 • 2 min
VIDEO Trailer: Má na svedomí desiatky tisíc obetí ročne. Slováci o nej natočili film FENTASY

Fentanyl. Na Slovensku možno neznámy, no v USA kosí jednu obeť za druhou. Táto extrémne silná syntetická droga každoročne usmrtí až 70-tisíc obyvateľov USA, čo je viac než počet obetí vo vojne vo Vietname, Iraku a Afganistane dohromady.

slovakia

left justify in out

Spevák Prince, raper Coolio či hudobník Tom Petty. Aj to sú obete fentanylu, ktorý zabíja bez akéhokoľvek zľutovania. A ako to už býva, čo fičí za veľkou mlákou, prenikne do celého sveta. Prvé obete tejto extrémne silnej návykovej látky, už hlásia aj v Európe.

Syntetická droga fentanyl stála za námetom k filmu FENTASY. Kriminálny thriller príde do kín 14. marca 2024 a teaser napovedá, že ide o našliapanú chuťovku so všetkým, čo k dobrému thrilleru patrí.

Sofia nadovšetko miluje divoké párty. A to hlavne tie, na ktorých sú hlavným zdrojom zábavy látky silnejšie než alkohol. So svojím novým priateľom Pellerom, amatérskym chemikom, rozbieha lukratívny biznis. Keď sa totiž akákoľvek droga zmieša s fentanylom, jej účinky sa závratne znásobia. A takisto aj zisk.

Čo na tom, že ich nová droga sa pre mnohých stáva smrtiacim koktejlom, keď teraz vládnu pouličnej scéne. Eufóriu z rýchlo rastúceho bohatstva vystrieda kruté vytriezvenie. Ich úspech veľmi rýchlo priláka pozornosť polície, ale hlavne ruskej mafie, ktorá konkurenciu netoleruje. Sofia sa rozhodne hrať vabank a nezáleží, koľko životov to bude stáť.

Teaser už prvými zábermi naznačuje, že tvorcovia, na čele s režisérskou dvojicou Samuelom Vičanom a Anastasiou Hoppanovou pripravili vizuálne aj zvukovo kvalitný umelecký zážitok. V hlavných úlohách sa predstavia Kristína Kanátová (Čiara, Mama na prenájom), Noël Czuczor (Správa, Nemocnica) a jeden z najpopulárnejších českých hercov David Švehlík (Úsmevy smutných mužov, Kriminálka Anděl). Vo vedľajších úlohách uvidíme Annu Jakab Rakovskú, Tomáša Magáta, Bronislavu Kováčikovú, Petra Ondrejičku či Viktóriu Šuplatovú.

Teaserom to všetko len začína, už o pár dní sa dozviete viac. FENTASY prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film. Film podporil Audiovizuálny fond SR a hlavní partneri Budamar Logistics, Volkswagen Slovensko a rentuj.sk.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Barbora Šimkaninová
Zdroj/Foto: Continental film
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies