VIDEO: Raketa Alpha vybuchla krátko po štarte!

NETKY.SK • 4 September 2021, 10:14 • 2 min
VIDEO: Raketa Alpha vybuchla krátko po štarte!

AUSTIN - Spoločnosť Firefly Aerospace napísala na Twitteri, že na rakete Alpha nastala počas prvej fázy stúpania odchýlka, čo spôsobilo stratu stroja.

slovakia

left justify in out

Raketa Alpha súkromnej americkej leteckej spoločnosti Firefly Aerospace v piatok vybuchla krátko po svojom prvom štarte štarte.

 

 

Spoločnosť zhromažďuje ďalšie informácie a podrobnosti poskytne neskôr. Raketa explodovala dve a pol minúty po štarte z amerického štátu Kalifornia, píše stanica Sky News.

 

Prečítajte si: AKTUALIZÁCIA: Jeff Bezos to dokázal! Spolu s tromi ďalšími ľuďmi absolvoval úspešný let do vesmíru!

 

Táto 29 metrov dlhá raketa dokáže odniesť náklad s hmotnosťou 1 000 kilogramov. Išlo o skúšobný let rakety, ktorá má byť využívaná pre potreby trhu s malými družicami.

 

Spoločnosť Firefly Aerospace so sídlom v americkom štáte Texas sa usiluje ponúknuť ekonomicky výhodný a pohodlný prístup do vesmíru s nízkymi nákladmi, píše spoločnosť na svojej oficiálnej webovej stránke.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies