VIDEO: Polícia vo štvrtok našla telo ženy, vylúčila súvislosť s medializovaným prípadom

NETKY.SK • 21 November 2019, 15:03 • 2 min
VIDEO: Polícia vo štvrtok našla telo ženy, vylúčila súvislosť s medializovaným prípadom

BRATISLAVA - Polícia našla vo štvrtok ráno v druhom bratislavskom obvode telo ženy. Privolanej záchrannej službe sa ju nepodarilo oživiť.

slovakia

left justify in out

Prípad nemá žiadnu súvislosť s prípadom z 11. novembra. Na tlačovej konferencii o tom informovali riaditeľ Krajského riaditeľstva (KR) Policajného zboru (PZ) v Bratislave Adrian Pavlík a zástupca odboru kriminálnej polície KR PZ v Bratislave Milan Maškara.

 

"Môžem jednoznačne potvrdiť, že nie je žiadna súvislosť medzi týmto prípadom a prípadom, ktorý bol dokumentovaný v tom istom teritóriu 11. novembra," vyhlásil Pavlík s tým, že neexistujú žiadne dôkazy o tom, že by išlo o sériového vraha.

 

Pavlík ubezpečuje, že k prípadom budú pristupovať s najvyššou zodpovednosťou. "Môžem vás uistiť, že na prípade pracujú naozaj tí najskúsenejší kriminalisti, policajti, ktorí už majú dostatočnú prax," dodáva Maškara.

Podrobnosti prípadov nechcú zverejňovať, keďže medializácia môže narušiť vyšetrovanie.

 

Od oznámenia prvého prípadu podľa Maškaru vykonali desiatky procesných úkonov, vrátane výsluchov, prehliadok a zaistenia stôp. Pátranie po obeti bolo vyhlásené 12. novembra, polícia ju stotožnila ešte v ten deň.

 

Polícia v pondelok 11. novembra krátko po 9.00 h prijala oznámenie o náleze podchladenej ženy na Prístavnej ulici v Bratislave. Po príchode na miesto policajti zistili, že na uvedenom mieste sa nachádza žena s početnými zraneniami po celom tele. Oživiť sa ju nepodarilo.

 

 

Medializovaný prípad Violy Macákovej

 

Obeť brutálneho násilníka Viola Macáková, ktorú našli v bratislavskom prístave minulý pondelok 11. novembra dobitú na smrť, nevedeli policajti identifikovať niekoľko dní. Tvrdí to portál nastope.sk s tým, že bola evidovaná ako neznáma žena XY.

 

"Po príchode na miesto policajti zistili, že na uvedenom mieste sa nachádza žena s početnými zraneniami po celom tele. Privolaní záchranári sa ženu pokúsili oživiť, avšak bezúspešne. Privolaný súdny lekár na mieste cudzie zavinenie nevylúčil ani nepotvrdil a pre zistenie presnej príčiny smrti bola nariadená pitva," uviedla polícia. 

 

Médiá informovali, že mal ženu páchateľ alebo skupina páchateľov tĺcť po členkoch, mala rozsiahle devastačné poranenia análneho otvoru od neznámeho predmetu a zlomený stavec.

 

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia a prípad dnes prebral odbor kriminálnej polície. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies