Božský Kája naspieval pieseň, ktorá dojme snáď každého

NETKY.SK • 4 Máj 2019, 07:53 • 2 min
Božský Kája naspieval pieseň, ktorá dojme snáď každého

BRATISLAVA - Karel Gott naspieval jednu z najdojemnejších piesní svojej kariéry. Svetlo sveta uzrel singel a následný videoklip z pera Richarda Krajča k piesni Srdce nehasnou. V nádhernom duete si spoločne zaspievali Karel Gott a jeho trinásťročná dcéra Charlotte Ella.

slovakia

left justify in out

V Krajčovom prípade je to prvá skladba, ktorú zložil pre iného interpreta než pre svoju skupinu Kryštof. V nahrávke účinkuje skupina v zložení Richard Krajčo, Lukáš Chromek, Roman Vícha, Petr Harazin a Nikolaj Arichtev, spoluúčinkuje sláčikový Unique Quartet. Zároveň s novinkou vznikol aj pôsobivý videoklip. TASR o tom informovala PR manažérka Adriana Čahojová.

 

„Bola to výzva. Nikdy som pre nikoho iného neskladal, a preto som sa dokonca aj trochu bál. Každá pieseň je pre mňa totiž taký malý klenot a ja som si hovoril, že Karel by si zaslúžil jeden taký ,vybrúsený‘. A o to sme sa s pokorou všetci pokúsili. Vznikla spoveď zrelého múdreho muža, otca, ktorý už vie, čo sa chystá. Bol som rád, že sa Karlovi i Charlottke pesnička páčila, a verím, že sa zapáči aj fanúšikom. Zaspievali ju totiž nádherne a vložili do nej veľké emócie,“ uviedol pre médiá Krajčo.

 

obrazok

 

„Po dvoch rozprávkových duetoch s Charlottkou pre nás Richard Krajčo napísal prvú spoločnú pieseň, po akej som už dlhšiu dobu túžil. Nesie v sebe hĺbku a energiu rozpravy medzi otcom a jeho dospievajúcou dcérou. Richard úplne presne vystihol silu myšlienky odovzdať v piesni mojej dcére pohľad na životné situácie, ktoré ju môžu tiež postretnúť. Som hrdý na to, s akým nasadením a profesionalitou Charlottka pieseň naspievala,“ dodal Karel Gott.

 

K nadchádzajúcemu významnému životnému jubileu najúspešnejšieho českého speváka (*14. júla 1939) populárnej hudby vydáva Supraphon hneď dve špeciálne kolekcie, mapujúce najobľúbenejšie piesne z priebehu šiestich dekád jeho oslnivej hudobnej kariéry.

Pripravované výberovky vyjdú v dvoch kompletoch: GOTT 80/ 80 – Největší hity 1964 – 2019 na 4CD a zároveň v exkluzívnom 15CD Boxe pod názvom KAREL GOTT SINGLY – 300 písní z let 1962–2019.

 

 

Vďaka bohatej kariére podávajú oba hudobné komplety jasný dôkaz o tom, ako Karel Gott bol a stále je dôležitý pre českú hudobnú scénu. Hudobný darček pre všetkých priaznivcov Karla Gotta vyjde presne mesiac pred jeho osemdesiatkou – teda 14. júna. Bude obsahovať aj nový singel Srdce nehasnou.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies