VIDEO Jana Kirschner uverejnila nový videoklip, toto je on!

NETKY.SK • 30 Január 2019, 11:06 • 2 min
VIDEO Jana Kirschner uverejnila nový videoklip, toto je on!

BRATISLAVA - Slovenská speváčka Jana Kirschner zverejnila videoklip ku skladbe Dunaj.

slovakia

left justify in out

V emotívnej novinke, ktorá zaznie už čoskoro vo filme Ostrým nožom inšpirovanom vraždou Daniela Tupého spred trinástich rokov, speváčka okrem iného reflektuje i svoje dojmy z udalostí minulého roka, keď prišli násilne o život Ján Kuciak a Martina Kušnírová. „Mám pocit, že k témam, ktoré nami zatriasli, bolo takmer nemožné sa nevyjadriť. I keď ticho, ktoré ma zasiahlo po nedávnej vražde ďalších nevinných ľudí, bolo tak všeobjímajúce a veľké, že som mala niekoľko mesiacov problém nájsť v niečom zmysel a opäť začať tvoriť,“ uviedla Kirschner na margo tragickej udalosti. „Umenie musí reagovať na takéto témy, umenie musí povedať pravdu, umenie musí klásť otázky a nabádať k diskusii. Preto vznikla táto skladba,“ dodala.

 Videoklip k pesničke známa interpretka nakrútila pri brehu mŕtveho ramena Dunaja a pod bratislavskými mostami. Atmosférické zábery vznikli v spolupráci s filmovým štábom na čele s režisérom čoskoro premiérovanej drámy, Teodorom Kuhnom. Okrem Jany Kirschner, Romana Luknára a ďalších známych hercov si v klipe zahral aj Dávid Hartl, ktorý v ňom ako David z filmu Ostrým nožom blúdi sám nočnou Bratislavou, netušiac, že sa už čoskoro stane obeťou nehanebného činu.

 


Skladbu k filmu ponúkla Kuhnovi samotná Kirschner. „Pesničku Dunaj som nosila v hlave už veľmi dlho, no nemala som čas ju nahrať. Podarilo sa to uprostred jednej „session“, keď nám v štúdiu zvýšil čas. Nahodili sme demo a za pár minút som napísala text. Okamžite nás prekvapilo, aká silná emócia z piesne išla. Zatiaľ som však nevedela, čo bude so skladbou ďalej,“ priblížila speváčka. „Asi týždeň na to som si v novinách prečítala, že Teodor Kuhn, ktorého poznám, dá sa povedať od jeho detstva, točí film Ostrým nožom. Keď som čítala, o čom bude, okamžite som napísala Teovmu otcovi, môjmu dobrému priateľovi, nech mi pošle Teov e-mail a poslala som mu Dunaj. Odrazu všetko do seba zapadlo a pesnička, ktorá plávala len tak, niesla v sebe reálny odkaz,“ povedala Kirschner, ktorá skladbu skomponovala v spolupráci s gitaristom Tomášom Fuchsom.

 Kuhn bol z pesničky okamžite nadšený. Pieseň totiž podľa neho dokonale vystihla odkaz filmu, ktorým je podľa jeho slov upozorniť na nefunkčný právny systém a vyvolať verejnú diskusiu. „Pesnička má v sebe zvláštnu nostalgiu. Akoby sa stalo niečo veľmi smutné, ale už dávno a ostala len matná spomienka a prázdno, ktoré sa už nikdy nezaplní. Zhrubnutá jazva. Myslím, že presne o tom je aj náš film,“ skonštatoval režisér, ktorého novinka by sa na plátna slovenských kín mala dostať 21. februára.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies