VIDEO: Dráma v Burkina Faso! Militanti prepadli konvoj a zabili 47 ľudí

NETKY.SK • 19 August 2021, 16:12 • 2 min
VIDEO: Dráma v Burkina Faso! Militanti prepadli konvoj a zabili 47 ľudí

OUAGADOUGOU - Podozriví islamskí extrémisti v stredu prepadli konvoj na severe Burkiny Faso.

slovakia

left justify in out

Ako uviedla tamojšia vláda, zabili najmenej 30 civilistov, 17 vojakov a dobrovoľných bojovníkov. K zodpovednosti za útok v sahelskom regióne Burkiny Faso sa zatiaľ nikto neprihlásil. 

 

V tejto západoafrickej krajine sa militanti z al-Káidy či Islamského štátu stále častejšie zameriavajú na bezpečnostné sily. Počas nedávneho útoku zahynulo 30 osôb vrátane 15 vojakov a 4 dobrovoľných bojovníkov. Približne pred týždňom podozriví extrémisti prepadli v západnej časti Burkiny Faso skupinu vojakov a zabili 12 z nich.

 Násilie v krajine si už vyžiadalo tisíce obetí a svoje domovy bolo nútených opustiť už viac ako 1,3 milióna ľudí. Miestni obyvatelia sa obávajú, že nárast násilia sa bude naďalej šíriť.

Prítomnosť v Burkine Faso má pre extrémistické skupiny strategický význam. Hustá vegetácia im poskytuje úkryt a oblasť im môže poskytnúť základňu na rozšírenie svojich operácií v západnej Afrike.

 

Islamskí militanti dlhodobo operujú v krajinách západnej Afriky. Okrem Burkiny Faso sú títo ozbrojenci sústredení aj v Mali, Mauritánii, Nigeri či Čade.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona