VIDEO Bangkok momentálne bojuje s veľkým množstvom smogu: Pozrite sa, ako ho mesto likviduje!

NETKY.SK • 15 Január 2019, 09:20 • 2 min
VIDEO Bangkok momentálne bojuje s veľkým množstvom smogu: Pozrite sa, ako ho mesto likviduje!

BANGKOK - Thajské úrady siahajú po rôznych metódach, ako bojovať proti znečisteniu ovzdušia, ktoré v oblasti okolo hlavného mesta Bangkok dosiahlo zdraviu škodlivú úroveň.

slovakia

left justify in out

Okrem rozprašovania vody vo vzduchu pomocou vodného dela sa snažia o umelé vyvolanie dažďa s využitím lietadiel.

 

Podľa údajov thajského úradu pre kontrolu znečistenia životného prostredia koncentrácia smogových častíc vo vzduchu dosiahla 75-100 mikrogramov na kubický meter, zatiaľ čo bezpečný limit je stanovený na 50 mikrogramov.

 

img

 

V snahe zbaviť Bangkok smogu poskytlo Thajské kráľovské letectvo niekoľko lietadiel na rozprašovanie vody. Predseda vládnucej chunty Prajut Čan-o-ča opakovane vyzval občanov, aby nosili rúško, ak sa pohybujú vonku.

 

 

Úrad pre kontrolu znečistenia životného prostredia tvrdí, že smog spôsobili roľníci, ktorí pália odpad a porasty na pozemkoch pred začiatkom vegetačného obdobia. Podľa predošlých správ k zhoršeniu kvality ovzdušia prispel aj prach zo stavenísk, výfukové plyny z automobilov a čiastočne aj tlaková níž, ktorá zasiahla danú oblasť.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies