Veriaci by mali priniesť na poslednú rozlúčku s kardinálom Tomkom iba duchovné kytice

NETKY.SK • 11 August 2022, 09:28 • 2 min
Veriaci by mali priniesť na poslednú rozlúčku s kardinálom Tomkom iba duchovné kytice

BRATISLAVA – Konferencia biskupov Slovenska (KBS) odporúča veriacim, aby počas rozlúčky so zosnulým kardinálom Jozefom Tomkom v Bratislave priniesli predovšetkým „duchovné kytice“. Informuje o tom Tlačová kancelária KBS na svojom webe.

slovakia

left justify in out

„Duchovné kytice vo forme modlitieb a prosieb o večné šťastie otca kardinála v nebeskom domove, ako aj obetovanie osobnej účasti na svätej omši a na svätom prijímaní,“ uvádza sa na webe KBS. Ako dodáva, kardinál bol emeritný prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov, preto veriaci môžu podľa vlastného uváženia podporiť niektorú z katolíckych misií vo svete. Priamo v Katedrále sv. Martina v Bratislave osobitná zbierka nebude.

 

      

Pozostatky kardinála Tomka privezú vo štvrtok z Ríma do Bratislavy. Veriaci sa s ním budú môcť rozlúčiť v piatok a v sobotu (12. - 13. 8.) v Katedrále sv. Martina v Bratislave v čase od 9:00 do 12:00 h. Bratislavská arcidiecéza informuje, že v piatok o 9:00 a 10:00 h a v sobotu o 9:00, 10:00 a 11:00 h sa uskutoční niektorá z modlitieb pri zomrelom z pohrebných obradov, prípadne zvyčajná modlitba svätého ruženca pred svätou omšou. Pred svätými omšami bude tradičné vysluhovanie sviatosti zmierenia.
      

Sväté omše v Bratislave počas oboch dní so začiatkom o 12:00 h bude celebrovať Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita. V sobotu už avizovali koncelebráciu žilinský biskup Tomáš Galis a Vladimír Fekete, biskup Apoštolskej prefektúry Azerbajdžan. V katedrále bude verejnosti k dispozícii kondolenčná kniha.

 

      

V nedeľu a v pondelok (14. - 15. 8.) sa budú môcť s kardinálom rozlúčiť aj v Košiciach v Katedrále sv. Alžbety. Pohreb je naplánovaný na utorok 16. augusta so začiatkom o 11:00 h. Vo Vatikáne sa s Tomkom rozlúčia vo štvrtok. Pohrebnej svätej omši v Bazilike sv. Petra v Vatikáne bude predsedať dekan kardinálskeho kolégia kardinál Giovanni Battista Re. Obrad poslednej rozlúčky a odporúčania do Božích rúk na konci svätej omše vykoná pápež František.

 

 

Po obradoch prevezú lietadlom pozostatky kardinála Tomka na Slovensko. Kardinál Jozef Tomko zomrel v pondelok (8. 8.) v Ríme vo veku 98 rokov.
 

K téme: Pápež bude viesť záverečný obrad na poslednej rozlúčke s kardinálom Tomkomtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies