Veľkoknieža Georgij Romanov sa v Petrohrade oženil s dcérou talianskeho diplomata

NETKY.SK • 3 Október 2021, 08:29 • 2 min
Veľkoknieža Georgij Romanov sa v Petrohrade oženil s dcérou talianskeho diplomata

ST.PETERBURG – V Petrohrade sa v sobotu konala svadba storočia! Potomok dynastie Romanovcov Georgij Michajlovič sa oženil s Taliankou Rebeccou Bettarini.

slovakia

left justify in out

Svadobný obrad veľkokniežaťa Georgia Michajloviča Romanova a dcéry talianskeho diplomata Viktórie Bettarini sa konal v katedrále svätého Izáka. Ako zdôraznili organizátori slávnosti, toto je prvá svadba zástupcu rodu Romanovcov v Rusku za viac ako sto rokov“.

 

„Konali sa nielen oficiálne obrady, ale aj rozsiahla exkurzia do histórie a tradícií Ruska,“ uviedli. Slávnosti sa začali deň pred uvítacím večerom pre zahraničných hostí, ktorý sa konal v Dome vedcov – bývalom Vladimírskom paláci. Na samotný cirkevný obrad bolo pozvaných viac ako 1 000 ľudí. Ceremoniál viedol metropolita Petrohradský a Ladožský Varsonij. Nevestu k oltáru sprevádzal jej otec – bývalý taliansky veľvyslanec v Belgicku Roberto Bettarini.

 

 

Novomanželov pri východe z katedrály svätého Izáka vítala čestná stráž a diváci. Dvojica sa pobozkala a poďakovala všetkým za milé privítanie. Po cirkevnom sobáši sa vybrali do katedrály Petra a Pavla položiť kvety k hrobom ženíchový predkov.

 

Hostia sa zišli v hoteli Astoria na „uvítacom pohári šampanského“. Slávnostná večera v európskom štýle sa konala v Ruskom etnografickom múzeu za sprievodu hviezd klasickej scény. Všetko sa skončilo slávnostným ohňostrojom.

 

Na svadbu boli pozvané stovky hostí z rôznych krajín vrátane Michaela, vojvodu z Wurttembergu, člena španielskej kráľovskej rodiny, vojvodu z Anjou Louisa Alfonza, posledného bulharského cára, Simeona II. z dynastie Saxe-Coburg-Gotha, potomok Napoleonovej sestry Caroline a maršala Murata, princa Joachima Napoleona Murata, princa Filipa z Lichtenštajnska, princeznej Izabely z Lichtenštajnska a mnoho ďalších.

 

 

Georgij  Michajlovič Romanov – syn pruského princa Franza Wilhelma z Hohenzollern a Márie Vladimirovny Romanovej, dcéry bratranca Mikuláša II., sa  narodil v Madride prvýkrát navštívil Rusko v roku 1992. Od roku 2017 trávi väčšinu času v Moskve. Zaoberá sa rozvojom ním vytvorených fondov, zúčastňuje sa rôznych charitatívnych a vzdelávacích projektov.

 

Rebecca Virginia Bettarini sa narodila v Taliansku v diplomatickej rodine. Prvých päť rokov žila vo Francúzsku, potom sa opakovane sťahovala do rôznych krajín. Rusko prvýkrát navštívila v roku 2009, keď so svojím otcom prišla do Petrohradu.

 

Desať rokov poskytovala Georgijovi neustálu pomoc v sociálnych a kultúrnych aktivitách. Bettarini konvertovala na pravoslávnu vieru v roku 2020 v katedrále Petra a Pavla v Petrohrade.

 

 

    twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
ukraina
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies