V priebehu 24 hodín dorazilo na taliansky ostrov Lampedusa vyše 800 migrantov

NETKY.SK • 24 Apríl 2023, 14:20 • 2 min
V priebehu 24 hodín dorazilo na taliansky ostrov Lampedusa vyše 800 migrantov

RÍM - Na taliansky ostrov Lampedusa dorazilo za 24 hodín 819 migrantov a po ďalších 20 prebieha pátranie.

slovakia

left justify in out

Uviedla to v pondelok agentúra APA, ktorá zároveň informovala o prevrátení sa člna, ktorý v sobotu vyplával z tuniského mesta Sfax s 35 utečencami. Potopenie člna si vyžiadalo jednu obeť - zvyšných 34 osôb zachránila posádka rybárskeho člna a následne ich do bezpečia previezlo plavidlo talianskej pobrežnej stráže.

 

Na Lampedusu dorazilo od nedele dopoludnia, keď sa masívna vlna príchodov začala, 21 plavidiel s 819 migrantmi, väčšina z nich od nedeľňajšieho večera. V priebehu predchádzajúcich štyroch dní sa nemohli na ostrove vylodiť žiadni migranti pre zlé podmienky na mori. V hlavnom centre pre migrantov na Lampeduse je približne 1094 ľudí, hoci tam majú kapacity len pre 400 osôb.

 

Talianska vláda vyhlásila 11. apríla na šesť mesiacov celoštátny stav núdze v súvislosti s rastúcou imigráciou. Mimoriadne zasiahnuté regióny na juhu krajiny dostanú tak mimoriadne finančné prostriedky. Zriadené majú byť tiež nové prijímacie centrá pre utečencov s cieľom rýchlejšie ich identifikovať a z krajiny vyhostiť.

 

Minister zahraničných vecí Antonio Tajani v pondelok na okraj stretnutia šéfov diplomacií EÚ v Luxemburgu vyhlásil, že Taliansko uvoľní 100 miliónov eur pre Tunisko, ktoré sa nachádza v ťažkej sociálnej a hospodárskej situácii a preto odtiaľ do Talianska prichádza množstvo migrantov. Podľa Tajaniho je okrem podpory tejto krajiny dôležité aj tlačiť na reformy.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies