Velez-Zuzulová, Vlhová či Žampovci apelujú na šéfa SLA

NETKY.SK • 1 Jún 2016, 07:51 • 2 min
Velez-Zuzulová, Vlhová či Žampovci apelujú na šéfa SLA

BRATISLAVA 1. júna (SITA) - Zástupcovia najväčších lyžiarskych klubov Úseku alpských disciplín, členovia predsedníctva a dozornej rady ÚAD, predseda Úseku lyžovania na tráve spolu so všetkými členmi, predseda Úseku zdravotne postihnutých, špičkoví reprezentanti Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová, Adam a Andreas Žampa a takmer celá členská základňa Úseku alpských disciplín oslovili prezidenta Slovenskej lyžiarskej asociácie Františka Repku formou otvoreného listu vo veci zrušenia členstva v SLA dvom členom predsedníctva ÚAD Monike Maršálekovej a Tomáša Kmeťa. Agentúra SITA ho prináša v plnom znení.

slovakia

left justify in out

Informáciu o vylúčení menovaných členov prijímame s vážnym znepokojením a vyjadrujeme obom svoju plnú podporu. Monika Maršáleková i Tomáš Kmeť svojím pôsobením dosiahli výrazný posun úseku zjazdárov smerom k fungujúcej transparentnej organizácii. Na ostatnej členskej schôdzi 23. 4. 2016 v Banskej Bystrici im svoju dôveru vyslovilo 91 % členov ÚAD a potvrdilo ich vo funkciách podpredsedníčky a výkonného riaditeľa úseku.
Pod vedením Moniky Maršálekovej a Tomáša Kmeťa sa podarilo konsolidovať vyslovene problematickú situáciu v úseku, ktorá bola výsledkom neprofesionálneho vedenia predchádzajúceho predsedu ÚAD M. Mersicha a ktorá dostala našich najlepších zjazdárov na hranu v uvažovaní, či ešte vôbec dáva zmysel reprezentovať Slovensko. Podľa ich vyjadrení príchodom nového vedenia, vrátane Moniky Maršálekovej a Tomáša Kmeťa, ÚAD opäť začal plniť jednu z najdôležitejších úloh, ktorou je vytváranie optimálnych podmienok na prípravu mládeže a reprezentácie pre dosahovanie čo najlepších športových výsledkov.

 

Obidvaja menovaní sú profesionálmi vo svojom odbore a pre ÚAD predstavujú neoceniteľný prínos. Treba podotknúť, že funkcia Moniky Maršálekovej je čestnou neplatenou funkciou. O to viac si vážime Monikin čas, ktorý úseku venovala a venuje Jej prínos výrazne presahuje hranice úseku zjazdárov.

 

Na celom procese vylúčenia Moniky Maršálekovej i Tomáša Kmeťa je zarážajúce, že návrh padol od predsedníčky úseku, ktorý má spolu 50 členov, z toho 6 športovcov. Podobne ako v komerčnom svete je veľký rozdiel riadiť "rodinnú" firmu a veľkú korporáciu, aj v našom športovom svete majú malé a veľké úseky úplne odlišné špecifiká a vyžadujú si zodpovedajúci prístup. Použité argumenty na vylúčenie považujeme za nepodložené, povrchné a podľa všetkých dostupných informácii aj nepravdivé a vykonštruované.

 

O to viac, ak zo strany predsedníctva ÚAD bola niekoľkokrát iniciovaná snaha o diskusiu so všetkými úsekmi SLA, o ktorú neprejavili záujem. Rovnako fakt, že Predsedníctvo SLA riadne a plnohodnotne zasadalo naposledy v decembri 2015 a odvtedy sa ani raz nezišlo z dôvodu neúčasti zástupcov tých istých úsekov, poukazuje na to, kto v skutočnosti rozdeľuje SLA.

 

Manipulatívne zvolený delegačný kľúč konferencie, voči ktorému sme prostredníctvom našich zástupcov podali protest, umožnil aj v tejto veci konanie, ktoré je v rozpore so základnými právami členov združenia. Obaja členovia boli vylúčení hlasmi delegátov za iné športy, a to skokanov, akrobatov, snouboardistov, severskej kombinácie a bežcov, ktorí spolu tvoria menej ako 40 % všetkých členov SLA. Zástupcovia zjazdového lyžovania, teda úseku alpských disciplín, nemali žiadnu šancu hlasovanie ovplyvniť pri počtoch delegátov, ktoré na konferenciu určil delegačný kľúč.

 

Môžeme sa len domnievať, že skutočnou príčinou vylúčenia Moniky Maršálekovej a Tomáša Kmeťa je práve ich nekompromisný a zásadový postoj k fungovaniu športového zväzu ako organizácie, ktorá disponuje verejnými peniazmi, a teda plní verejnoprospešné a nie osobné ciele.

 

Vážený pán Repka, týmto Vás žiadame, aby ste v tejto záležitosti konali a našli okamžitú cestu k náprave takéhoto konania v organizácii.Taktiež sa s dôverou obraciame na verejnosť a ostatné, aj štátne, inštitúcie o pomoc v tejto záležitosti.

 

Signatári listu prezidentovi SLA:
Reprezentanti SR:

Veronika-Velez Zuzulová, Petra Vlhová, Adam Žampa, Andrea Žampa

Kluby ÚAD:
LO Ski-ZU Bratislava, Žampa Ski Club Vysoké Tatry, Ski team Vlha Lipt. Mikuláš, 1.SKI MASTERS CLUB, LK Victory Bratislava, SKI Team Martinské Hole, SKI KLUB Javorovica, LK Levoča, LK TATRANSKÁ LOMNICA, LK Valčianska Dolina, Ski Race Team Banská Bystrica, Ski Team Bratislava, Slovenský lyžiarsky klub, SNOWPARADISE Veľká Rača, ŠK JUNIOR SKI POPRAD, ŠK KUBÍNSKA HOĽA, TOM športový klub pre deti, SC RESPECT JUNIOR TEAM 99, SKI ACADEMY A. Bíreš, SKI CLUB 2003 Brezno, Ski klub Zelené Pleso, ASK Bratislava, KĽS Kryha Bratislava Ski Junior Ružomberok, LOPS Bratislava, ASC Bratislava, Snow Ski stars, LO Pro Ski Ružomberok, Žilinský športový klub, ŠK UNI Košice, LO MŠK Kežmarok , LO Karpaty Bratislava, JSC Dúbravka, Martinky Ski Team, LK Belá - Dulice, AC UNIZA Žilina, MB ski club Žilina, Ski club Sever, Ski Profit Žilina, Lokomotíva Bratislava, ZP Šport Podbrezová , Ski klub Donovaly

Funkcionári:
Ladislav Šándor a všetci členovia Úseku lyžovania na tráve, Karol Mihok, predseda Úseku zdravotne oslabených, Michal Rajčan, predseda ÚAD, Milan Beňačka, športový riaditeľ ÚAD, Miriam Madrová, marketingový riaditeľ ÚAD, Branislav Lengyel, projektový riaditeľ ÚAD, Juraj Sinay, člen ÚAD pre komunikáciu s FIS, Václav Klein, predseda Dozornej rady ÚAD, Iveta Gibodová, člen Dozornej rady ÚAD, Miroslav Štrkolec, člen Dozornej rady ÚADtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies