Väčšiu legendu bojových umení by sme u nás hľadali ťažko: Do veľkolepej pyramídy RFA vstupuje Spejbl!

NETKY.SK • 13 Apríl 2023, 08:57 • 2 min
Väčšiu legendu bojových umení by sme u nás hľadali ťažko: Do veľkolepej pyramídy RFA vstupuje Spejbl!

Legendárny český kickboxer Ondřej „Spejbl“ Hutník počas svojej kariéry získal kvantum svetových titulov. Tentokrát si môže pripísať ďalší fantastický úspech, no už nie v roli profesionálneho kickboxera. V rámci EUROGOLD pyramídy nahradí rapera Marpa a povedie dvojicu bojovníkov v ceste za 30 000 eur. Pyramída bude súčasťou turnaja RFA 9 a prebehne už 22. apríla.

slovakia

left justify in out

img

Lístky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.

 

Kariéra, o akej sa mnohým ani nesníva

Hutník nastúpil počas svojej kariéry do vyše stovky zápasov, z ktorých si odniesol perfektné skóre 89-13-1. Aj keď Spejbl nebol žiadny vyhlásený rozdávač knokautov a pred limitom vyhral drvivú menšinu jeho zápasov, vždy vynikal skvelou kondičnou pripravenosťou a rýchlosťou. Kariéru ukončil v marci 2019 bodovým triumfom nad Portugalčanom Brunom Susanom.

Ešte predtým však zaznamenal rad obrovských úspechov na svetovej úrovni. Najväčší kariérny vrchol mal v roku 2013, keď bojoval o titul SUPERKOMBAT Fighting Championship vo váhe do 113 kilogramov. V pyramíde sa dostal až do finále, v ktorom narazil až na rumunského velikána Andreia Stoicu.

V súčasnosti 40-ročný bývalý kickboxer je európskym šampiónom organizácií W5, WKN a W.F.C.A. Úspechy mal aj na svetovej scéne či už na amatérskej alebo profesionálnej scéne. Spejbl v roku 2013 vyhral pyramídu King of the Ring organizácie World Independent Promoters Union a stal sa dvojnásobným majstrom sveta amatérov organizácie IFMA.

 

Najlepší postojársky gym v Česku

Okrem skvelej zápasníckej kariéry zanechal Ondřej Hutník nezmazateľnú stopu aj ako tréner. Ešte počas svojej aktívnej kariéry založil v Prahe vlastný gym, ktorý nazval podľa svojej prezývky. V súčanosti je Spejbl Gym Praha objektívne najprestížnejší česko-slovenský postojársky gym. Jeho súčasťou sú Tadeáš Růžička, David Dvořáček, Patrik Záděra či Michal Reissinger.

K Spejblovi a Michalovi Vančurovi chodí trénovať mnoho bojovníkov, ktorí ho nemajú ako primárny gym. O Vančurovi sa veľa bojovníkov v Česku vyjadruje ako o najlepšom laperovi a veľkou mierou k atraktivite Spejbl gymu prispieva aj práve on.

img

Nová výzva a boj o 30 000 eur

Aj keď bude Spejbl súčasťou turnaja RFA 9, v klietke ho ako zápasníka neuvidíme. Povedie však ako mentor Ronys Torresa a Adama Dvořáčka v boji o 30 000 eur. Túto kráľovskú odmenu získa len celkový víťaz, ktorý vzíde z osmičky účastníkov EUROGOLD pyramídy.

Pôvodne mali byť Torres a Dvořáček zverencami rapera Marpa, no ten pre veľké pracovné vyťaženie bol nútený z pyramídy odstúpiť. Jeho miesto tak zaujal Hutník, ktorý bude popri Iljovi Škondričovi ďalším svetovým trénerom medzi mentormi. Torres je právom považovaný za jedného z najväčších favoritov EUROGOLD pyramídy a vôbec nie je vylúčené, že prostredníctvom neho sa s ním Spejbl stane víťazom celého projektu.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies