V Žiline pribudnú nové cyklotrasy a cykloprístrešky za 680 000 eur

NETKY.SK • 21 Február 2022, 06:37 • 2 min
V Žiline pribudnú nové cyklotrasy a cykloprístrešky za 680 000 eur

ŽILINA – Podpora alternatívnych druhov dopravy, nezaťažujúcich životné prostredie, je hlavným cieľom aktivity žilinskej radnice. Tá v tomto roku rozšíri možnosti využitia cyklodopravy o nové cyklotrasy a cykloprístrešky.

slovakia

left justify in out

Ako informoval hovorca Žiliny Vladimír Miškovčík, v najbližších mesiacoch budú v meste realizovať cykloprojekty, na ktoré Európska únia a štát poskytnú takmer 680 000 eur. Žilinská samospráva bude projekty realizovať prostredníctvom financií z projektov Európskej únie a z vlastných zdrojov.

 

„V uplynulých dňoch sa začali práce na viac ako kilometrovom úseku cyklotrasy. Povedie po Ulici M. R. Štefánika a spojí cyklotrasu na Košickej ulici s Námestím Andreja Hlinku. Vybuduje sa aj prvý úsek cyklotrasy na Rosinskej ceste. Tá povedie zo sídliska Vlčince smerom na Vodné dielo Žilina. Celková dĺžka trasy pre bicykle bude 1 242 metrov. Druhý úsek je pripravený, čaká sa na schválenie finančných prostriedkov z eurofondov. Na treťom úseku cyklotrasy prebieha majetkovo-právne vysporiadanie,“ priblížil hovorca.

 

img

 

Ako dodal, stavebné práce sa začali aj na dobudovaní cyklotrasy zo sídliska Solinky do centra mesta. V pláne je aj realizácia cyklotrasy s celkovou dĺžkou 2 350 metrov. Spojiť by mala centrum mesta a Slnečné schody pri žilinskom sídlisku Hájik. V súčasnosti môžu nadšenci cyklistiky na území Žiliny využívať približne 13 kilometrov značených cyklotrás vrátane obojsmernej prevádzky na sídlisku Hliny. Plán rozšírenia by mal dosiahnuť úroveň takmer 16 kilometrov.

 

Možno vás zaujme: Česko vyzvalo svojich občanov, aby necestovali na Ukrajinutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies