V Žiari nad Hronom pribudne stovka verejných elektrických kolobežiek

NETKY.SK • 9 Marec 2023, 17:30 • 2 min
V Žiari nad Hronom pribudne stovka verejných elektrických kolobežiek

ŽIAR NAD HRONOM - V Žiari nad Hronom v najbližšom období pribudne stovka verejných elektrických kolobežiek. E-kolobežky v meste umiestni súkromná spoločnosť, pri ich prevádzke budú asistovať Technické služby Žiar nad Hronom. Samospráva o tom informovala na svojej oficiálnej webovej stránke.

slovakia

left justify in out

"Našou úlohou bude prevádzkovať službu, ktorá bude prospešná obyvateľom a bude mať pozitívny dopad na životné prostredie. Veríme, že i napriek nejednotným názorom na takýto druh služby nakoniec nájdeme zhodu a podporíme alternatívnu prepravu postavenú na uhlíkovej neutralite," skonštatoval riaditeľ technických služieb Igor Rozenberg.

 

V pilotnej fáze projektu bude v meste umiestnených 100 e-kolobežiek za viac ako 80.000 eur, investíciu hradí súkromná spoločnosť. Kolobežky budú vybavené dvoma brzdami, indikátormi smeru jazdy a vzájomne prepojenou sieťou snímačov a batérií s riadiacim systémom. Prevádzkové vlastnosti e-kolobežiek budú riadené na diaľku s lokálnym zásahom pracovníkov technických služieb.

 

"Tam, kde je to potrebné, bude obmedzená rýchlosť a niektoré miesta budú z jazdy na e-kolobežke úplne vylúčené. Systém bude zbierať potrebné informácie. Budeme ho ladiť počas celej prevádzky tak, aby bol čo najakceptovanejší a najdostupnejší," dodal Rozenberg.

 

Projekt umiestnenia e-kolobežiek v Žiari nad Hronom je výsledkom spolupráce mestských technických služieb a spoločnosti TIER Mobility Slovakia. Jej materská spoločnosť prevádzkuje elektrické kolobežky, bicykle a skútre vo viac ako 560 mestách v 30 krajinách sveta.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies