V sýrskej Rakke sú ohrozené životy vyše 40-tisíc detí

NETKY.SK • 9 Jún 2017, 15:02 • 2 min
V sýrskej Rakke sú ohrozené životy vyše 40-tisíc detí

BEJRÚT - Boj o hlavné mesto organizácie Islamský štát (IS) Rakku na severe Sýrie ohrozuje životy viac ako 40-tisíc detí. Upozornil na to Detský fond OSN (UNICEF).

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Vo vyhlásení, ktoré zverejnil v piatok, fond uviedol, že boje viedli k rozsiahlemu presídleniu obyvateľstva v meste a jeho okolí, pričom približne 80-tisíc detí je mimo domova a žijú v dočasných úkrytoch a táboroch. Spojenými štátmi americkými podporované sýrske sily začali útok na Rakku tento týždeň a zintenzívnili sa letecké údery koalície pod vedením USA.

"Podľa odhadov 40-tisíc detí zostáva v mimoriadne nebezpečných podmienkach v Rakke. Mnohé sú uväznené v krížovej paľbe," povedal regionálny riaditeľ UNICEF Geert Cappelaere. Zároveň vyzval všetky strany, aby umožnili bezpečný odchod tým, ktorí si želajú mesto opustiť.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sidorova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies