V Slovenskej filharmónii zaznie temperamentná južanská hudba

NETKY.SK • 12 Apríl 2023, 18:15 • 2 min
V Slovenskej filharmónii zaznie temperamentná južanská hudba

BRATISLAVA - Slovenská filharmónia uskutoční vo štvrtok 13. apríla piaty koncert Populárneho cyklu. Španielsky ladený večer so slovenskou gitaristkou Miriam Rodriguez Brüllovou zaznie v Koncertnej sieni filharmónie pod taktovkou Ricarda Casera, šéfdirigenta a umeleckého riaditeľa Orquesta Reino de Aragón.

slovakia

left justify in out

Slovenská filharmónia (SF) pozýva vo štvrtok 13. apríla na piaty koncert Populárneho cyklu. Španielsky ladený večer so slovenskou gitaristkou Miriam Rodriguez Brüllovou zaznie v Koncertnej sieni SF pod taktovkou Ricarda Casera, šéfdirigenta a umeleckého riaditeľa Orquesta Reino de Aragón. "Po boku Slovenskej filharmónie sa rodák z Valencie predstaví debutovo," uviedla pre TASR tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova.

 

Koncert so začiatkom o 19.00 h otvorí Španielske capriccio, op. 34 Nikolaja Rimského Korsakova, ktorý sa stal námorným kadetom a mal pokračovať v dráhe námorného dôstojníka. "Neskôr študoval na petrohradskom konzervatóriu a venoval sa hudbe. Jeho plavby v službách námorníctva ho inšpirovali pri komponovaní mnohých diel, medzi ktoré patrí aj Španielske capriccio, op. 34," približuje filharmónia. V programe jej koncertu figuruje aj Concierto del Buen Amor (Koncert dobrej lásky) súčasného španielskeho skladateľa Manuela Morena-Buendía (1932).

 

Päťčasťový koncert pre gitaru a orchester zaznie v SF v interpretácii Miriam Rodriguez Brüllovej. "Treťou skladbou večera bude Capriccio sinfonico Giacoma Pucciniho, dielo, s ktorým skladateľ ukončil štúdium na milánskom konzervatóriu," dodáva filharmónia. Koncert uzavrie Čajkovského Talianske capriccio, op. 45, ktoré skladateľ skomponoval počas svojho pobytu v Ríme.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies