V skalickom okrese zaznamenali pokles pozitívnych na COVID-19

NETKY.SK • 15 Január 2021, 14:44 • 2 min
V skalickom okrese zaznamenali pokles pozitívnych na COVID-19

V skalickom okrese zaznamenali pokles pozitívne nakazených na koronavírus.

slovakia

left justify in out

V skalickom okrese zaznamenali pokles pozitívne nakazených na koronavírus. Krízový štáb mesta, ktorý zasadal tento týždeň, zhodnotil situáciu : "Situácia v okrese sa mierne zlepšila v dôsledku poklesu pozitívnych na COVID-19. Z celkového počtu 207 pozitívnych v decembri minulého roka, bol v týchto dňoch zaevidovaný pokles na 168," uviedlo mesto a dodalo, že k zlepšeniu situácie prispieva aj testovanie vo veľkých firmách na území okresu ako Grafobal, Schaeffler a Vaillant Group Slovakia, kde sa testujú tisícky zamestnancov.

 

 

img


Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica očkuje vakcínou zamestnancov vrátane zamestnancov zariadení sociálnych služieb. "K 15. januáru v skalickej nemocnici zaočkovali 885 ľudí. Pandemická situácia v nemocnici je však aj naďalej veľmi vážna, obsadenosť lôžok pre COVID pacientov je na hornej hranici," upozornilo mesto, ktoré je v spolupráci so súkromnou spoločnosťou pripravené zriadiť ďalšie mobilné odberové miesto do 48 hodín od schválenia Ministerstvom zdravotníctva SR. "Sme pripravení zriadiť ďalšie odberové miesto v budove kina, ktoré umožní Skaličanom dať sa v prípade záujmu dobrovoľne otestovať," uzavrela viceprimátorka Skalice Veronika Buc.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies