V Prezidentskom paláci je Deň otvorených dverí, prvých hostí vítala hlava štátu

NETKY.SK • 15 Júl 2022, 12:42 • 2 min
V Prezidentskom paláci je Deň otvorených dverí, prvých hostí vítala hlava štátu

BRATISLAVA – Prvých návštevníkov piatkového Dňa otvorených dverí (DOD) v Prezidentskom paláci v Bratislave osobne privítala hlava štátu Zuzana Čaputová. Ide o prvé DOD počas jej mandátu. Ľudia na prvý vstup čakali od rána, posledný je naplánovaný o 16:00 h.

slovakia

left justify in out

„Je to veľmi milá príležitosť byť priamo v kontakte s ľuďmi a ukázať im túto krásnu historickú pamiatku," uviedla Čaputová na margo jej sídla. Prvým hosťom ukázala historické a reprezentačné priestory paláca, ale aj miesta, kde sa vykonávajú ústavné akty. Návštevníci mali možnosť vidieť expozíciu z rôznych darov od občanov Slovenska a zahraničných hostí, vyskúšať si rečnícky pult vo Veľkej sále či zažiť vystúpenie vojenskej hudby a čestnej stráže. Prezidentka hosťom ukázala, kde rokuje s väčšinou delegácií alebo kde sa stretáva s premiérom a ministrami.
 

 

     

„Štandardné miesto, kde sedáva prezident, je v strede tohto stola na jednej strane a oproti sedáva hlavný hosť," vysvetlila Čaputová v Zelenom salóne a priblížila priebeh prijímania napríklad prezidenta inej krajiny.

 

img

     

Prehliadka je podľa nej dobre informačne pripravená a hostia sa dozvedia rôzne zaujímavosti. Prví z nich sa mali možnosť počas návštevy paláca spýtať prezidentky svoje otázky či sa s ňou odfotiť. Podľa Čaputovej sú pre hostí atraktívne rôzne miesta v paláci. „Predpokladám, že čestná stráž a polícia bude mať tiež úspech, ako aj v predchádzajúcich rokoch," doplnila.

 

img

     

Ľubomír z Liptova čakal na vstup približne hodinu pred začiatkom, aby sa dostal dnu. Najviac sa mu páčila ľudskosť a prístup hlavy štátu a jej ochota všetko ukázať a odpovedať na otázky. „Pani prezidentka je veľmi príjemná a skutočne to bol úplne iný zážitok, ako keď si to človek pozerá iba z médií," skonštatoval. Jedna z prvých návštevníčok bola aj 84-ročná Mária z Bratislavy. „Všetko je nádherné, vyčistené a vyzdobené. Také doma nemáme," uviedla.

 

Možno vás zaujme: Otázku menšinovej vlády považuje hnutie OĽaNO za predčasnútwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies