Uhoľnou baňou, kde pátrajú po nezvestných, otriasli ďalšie výbuchy

NETKY.SK • 22 Apríl 2022, 06:32 • 2 min
Uhoľnou baňou, kde pátrajú po nezvestných, otriasli ďalšie výbuchy

VARŠAVA – V uhoľnej bani na juhu Poľska, kde v stredu po dvoch výbuchoch zahynulo päť ľudí, nastali vo štvrtok neskoro večer ďalšie explózie. Zranenia utrpelo desať záchranárov, ktorí sa pripravovali na pátranie po siedmich nezvestných osobách. TASR o tom informovala na základe správy AP.

slovakia

left justify in out

Počet ľudí hospitalizovaných v dôsledku zranení, ktoré utrpeli pri výbuchoch v bani Pniówek, sa tak zvýšil na 32. Najnovšie explózie si podľa štátneho banského úradu WUG nevyžiadali obete na životoch. Reportéri videli na miesto prichádzať sanitky. Šéf regionálnej záchrannej služby Lukasz Pach uviedol, že po ďalších výbuchoch bolo hospitalizovaných sedem ľudí, z toho traja sú vo vážnom stave, no pri vedomí.

 

img

 

Ďalšie tri osoby boli ošetrené na mieste. Spoločnosť JSW, ktorá baňu vlastní, v priebehu štvrtka uviedla, že záchranné zložky sa snažia v bani znížiť hladinu metánu a tým aj riziko ďalších výbuchov v oblasti pátrania. JSW takisto vtedy uviedla, že po stredajšej explózii je v nemocnici hospitalizovaných 25 ľudí, pričom 9 z nich vo veľmi vážnom stave.

 

 

K výbuchu metánu v bani v obci Pawlowice neďaleko hraníc s Českou republikou došlo v stredu krátko po polnoci v hĺbke 1 000 metrov pod zemou. V oblasti výbuchu sa vtedy nachádzalo 42 baníkov. Ďalšia explózia podľa JSW nastala počas záchrannej akcie. S niektorými záchranármi stratili spojenie a akcia bola pozastavená.

 

Možno vás zaujme: Medzinárodná agentúra pre energetiku a eurokomisia odporučili kroky na zníženie závislosti od ruských palívtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies