V predaji z dvora sa darí ovčiarom a medárom

NETKY.SK • 23 September 2010, 11:05 • 2 min
V predaji z dvora sa darí ovčiarom a medárom

V predaji z dvora sa darí ovčiarom a medárom

slovakia

left justify in out

img

Téme priameho predaja malých množstiev prvotných produktov konečnému spotrebiteľovi – novej forme odbytu produktov farmárov sa dnes venuje seminár s názvom Ekologické poľnohospodárstvo a predaj z dvora, ktorý sa koná na Strednej odbornej škole záhradníckej v Piešťanoch. Aj pre tento región pripravil Ekotrend Slovakia – Zväz ekologického poľnohospodárstva sumár informácií pre záujemcov o jeho realizáciu i aktuálne poznatky pre už realizujúcich farmárov.
      "O predaj z dvora je veľký záujem, trvalo nám niekoľko rokov, kým sme túto myšlienku dokázali na Slovensku presadiť kvôli tomu, že neexistovali pravidlá," povedal predseda zväzu Ladislav Janičina. Najväčšou prekážkou podľa jeho slov bola filozofia, ktorá žiadala od malých výrobcov dodržiavať tie isté pravidlá ako od veľkých.
      "Samozrejme, netýka sa to hygieny a podobne, to nikto nemôže zanedbať. Nakoniec, ak spotrebiteľ niečo také zistí pri kúpe u farmára, viac k nemu jednoducho nepríde," dodal Janičina. V súčasnosti je v systéme zhruba 500 subjektov, ktoré realizujú predaj pri bránach farmy, na malých trhoch a podobne, z nich prevládajú ovčiari. Tým sa podarilo ako prvým splniť požiadavky, na odbyt po celom Slovensku idú parenice, bryndza, ovčí syr. Záujem je aj zo strany výrobcov medu či vajíčok.
      "Webová stránka predajzdvora.sk informuje spotrebiteľov, kde sa aký farmár nachádza a aké produkty sú v ponuke. Stačí kliknúť sa konkrétny región," dodal Janičina. Seminár pripravil Ekotrend pri príležitosti Dňa ekologického poľnohospodárstva.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies