Štátna opera ponúkne svojim divákom operety

NETKY.SK • 4 Február 2022, 19:25 • 2 min
Štátna opera ponúkne svojim divákom operety

BANSKÁ BYSTRICA – Začiatok februára v Štátnej opere v Banskej Bystrici patrí operetám. Po piatkovej operete Grófka Marica je 10. februára na programe Večer hudobných šlágrov a 12. februára si diváci môžu pozrieť úspešnú inscenáciu operety Slečna vdova. TASR o tom informovala vedúca propagácie opery Katarína Uhríková.

slovakia

left justify in out

„Podľa vyhlášky patria predstavenia v Štátnej opere do kategórie nízko rizikových. Odohrajú sa v režime OP, teda do budovy je povolený vstup len osobám kompletne zaočkovaným, alebo tým, ktorí prekonali ochorenie COVID-19, no zároveň budú akceptované výnimky podľa nariadenia Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. V priestoroch opery sa návštevníci môžu pohybovať len s respirátorom, povinná je dezinfekcia rúk, pripravené je šachovnicové sedenie, pričom obsadených môže byť len 50 percent miest v hľadisku. Je zabezpečené odvetrávanie a pravidelne sa dezinfikujú všetky spoločné priestory,“ uviedla Uhríková.

 

img

 

V Deň zaľúbených – 14. februára – chystá opera o 17.00 h Valentínsky komorný koncert Darujme si lásku zostavený zo swingových, jazzových, operetných a muzikálových melódií i skladieb hudobných klasikov. „V druhej polovici februára máme v pláne odohrať najznámejšiu slovenskú operetu Hrnčiarsky bál - 16. februára a aj Verdiho operu La traviata - 18. februára. Všetko však bude závisieť od aktuálnych rozhodnutí vlády a nariadení ÚVZ,“ dodala.

 

img

 

Možno vás zaujme: Narodeniny Hviezdoslava si pripomenuli lampiónovým sprievodomtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies