V Postupimi museli kvôli bombe z druhej svetovej vojny evakuovať 10.500 ľudí

NETKY.SK • 12 Október 2012, 12:51 • 2 min
V Postupimi museli kvôli bombe z druhej svetovej vojny evakuovať 10.500 ľudí

V Postupimi museli kvôli bombe z druhej svetovej vojny evakuovať 10. 500 ľudí - Svet S oneskorením sa dnes podarilo zneškodniť leteckú bombu americkej výroby z druhej svetovej vojny, ktorej nález v postupimskej štvrti Am Stern si vynútil ráno evakuáciu ok

slovakia

left justify in out

img

S oneskorením sa dnes podarilo zneškodniť leteckú bombu americkej výroby z druhej svetovej vojny, ktorej nález v postupimskej štvrti Am Stern si vynútil ráno evakuáciu okolo 10.500 ľudí.
      Nebezpečnú relikviu z bojov spred viac ako šiestich desaťročí nebolo možné odviezť z miesta nálezu, preto bola nevyhnutná aj evakuácia obyvateľov z ohrozenej zóny v  okruhu 600 metrov od miesta nálezu.
      Od spoločenských zmien v roku 1990 sa v sídelnom meste východonemeckej spolkovej krajiny Brandenbursko našlo a zneškodnilo alebo odpálilo podľa informácií tamojšej radnice 130 bômb.

Zdroj: TASR/DPAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies