V pondelok by mal pokračovať proces v kauze bankomatovej mafie

NETKY.SK • 1 December 2013, 14:11 • 2 min
V pondelok by mal pokračovať proces v kauze bankomatovej mafie

BRATISLAVA - V pondelok by mal pokračovať proces v kauze bankomatovej mafie.

slovakia

left justify in out

Pred senátom 0kresného súdu Bratislava 1 by mal od pondelka (2. 12.) pokračovať odročený proces v kauze bankomatovej mafie.

Hlavné pojednávanie s piatimi obžalovanými je vytýčené aj na štvrtok 5. decembra. V októbri pojednávanie museli odročiť, keďže sa nedostavila ani jedna z troch predvolaných svedkýň. Mimo toho prednedávnom bola k tejto súdnej kauze pripojená ďalšia trestná vec, kde boli pridaní ďalší dvaja obžalovaní, a preto trojčlenný senát proces 9. októbra odročil.

Naposledy v pôvodnej kauze vylúpenia bankomatov na začiatku júla vypovedalo päť svedkov. V prípade je vrátane hlavného obžalovaného Jána G. obžalovaných dovedna päť osôb. Gang mal vylúpiť či poškodiť deväť bankomatov. V tejto kauze sa začalo pojednávať v polovici februára tohto roka.

V prvom bode obžaloby je kvinteto obžalované z pokračovacieho trestného činu krádeže sčasti dokonaného, sčasti v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s pokračovaním zločinom poškodzovania cudzej veci. V bode dva obžaloby sa zase obžalovaný Ján G. mal dopustiť prečinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami v jednočinnom súbehu so zločinom nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies