V obehu od zavedenia eura zostali viac ako dve miliardy slovenských korún

NETKY.SK • 29 December 2016, 14:44 • 2 min
V obehu od zavedenia eura zostali viac ako dve miliardy slovenských korún

BRATISLAVA - Po ôsmich rokoch od zavedenia eura zostalo na Slovensku v obehu 18,9 milióna kusov slovenských bankoviek v hodnote 2,22 miliardy slovenských korún, čo je 73,7 milióna eur. Informovala o tom Národná banka Slovenska (NBS).

slovakia

left justify in out

V tomto roku sa z obehu vrátilo 68 tisíc kusov bankoviek v hodnote viac ako 39 miliónov slovenských korún, čo je 1,3 milióna eur. Ako ďalej NBS uviedla, v obehu ostalo najviac dvadsať korunových bankoviek, a to 10,07 milióna kusov, nasledujú bankovky v hodnote sto korún v počte 3,4 milióna kusov a aj päťdesiat korunové bankovky, ktorých ostalo 3,2 milióna kusov. NBS zároveň pripomína, že bankovky vymieňa na všetkých svojich pracoviskách.


Slovensko zaviedlo euro od 1. januára 2009, a to do hotovostného aj bezhotovostného obehu. V deň osláv desiateho výročia spoločnej európskej euromeny sa tak stalo 16. členskou krajinou eurozóny. Euro nahradilo slovenské koruny v hotovostnom obehu postupne počas šestnásťdňového duálneho obehu oboch mien. Slovenské korunové mince bolo možné v NBS vymeniť do konca roka 2013, bankovky bude vymieňať bez časového obmedzenia.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies